روند قیمت بیت کوین پس از انتشار داده‌های CPI آمریکا – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : مسعود کرباسیان: برنامه هفتم توسعه ابتدا و انتها ندارد/ قیمت بنزین باید عادلانه شود
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

روند قیمت بیت کوین پس از انتشار داده‌های CPI آمریکا

کوین 10

بیت کوین اکنون در زیر سطح 22 هزار دلار قرار دارد و به روند نزولی خود ادامه می‌دهد. همزمان، ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال به آستانه 1 تریلیون دلار نزدیک می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، تمرکز اصلی بازار همچنان بر ارقام CPI ایالات متحده خواهد بود که پتانسیل ایجاد تغییرات قیمتی قابل توجهی در بازار ارزهای دیجیتال را دارد.

نمودار بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین – منبع: Tradingview

روند قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در سطح 21 هزار و 700 دلار با حجم معاملات 24 ساعته 22 میلیارد دلار قرار دارد. بیت کوین در 24 ساعت گذشته 0.14 درصد کاهش داشته است و در رتبه اول سایت CoinMarketCap قرار دارد و ارزش بازار آن 418 میلیارد دلار است.

از منظر تکنیکال، بیت کوین از سطح حمایت مهم 21 هزار و 700 دلار عبور کرده و در حال حاضر به سمت منطقه حمایت بعدی خود در 21 هزار و 290 دلار حرکت می‌کند. اگر قیمت به افت خود ادامه دهد، ممکن است در سطح 38.6 درصد فیبوناچی اصلاحی 21 هزار و 290 دلار با مقاومت مواجه شود.

با این حال، اگر روند نزولی ادامه یابد، بیت کوین به طور بالقوه می‌تواند حتی بیشتر از سطح فیبوناچی اصلاحی 50 درصد، تا سطح 20 هزار و 300 دلار سقوط کند.

با این حال، اگر کندل‌های قیمتی بالاتر از سطح 22 هزار و 375 دلار بسته شوند، پتانسیل جهش صعودی برای قیمت بیت کوین وجود خواهد داشت. اگر خریداران وارد عمل شوند و فشار خرید را افزایش دهند، بیت کوین می‌تواند به مقاومت بعدی خود در سطح 24260 دلار برسد.

نمودار مشاغل، بیت کوین

CPI ایالات متحده

آخرین ارقام CPI شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده این پتانسیل را دارند که سودهای بزرگی را برای بیت کوین و اتریوم به همراه داشته باشند. با افزایش تورم، سرمایه گذاران اغلب به دنبال دارایی‌های جایگزین مانند ارزهای رمزنگاری شده به عنوان پوششی در برابر تورم هستند. این موضوع می‌تواند منجر به افزایش تقاضا برای بیت کوین و اتریوم شود.

علاوه بر این، با آگاهی بیشتر مردم از مزایای بالقوه ارزهای دیجیتال، ممکن است شاهد ورود سرمایه گذاران جدید به بازار باشیم که می‌تواند قیمت‌ها را بیشتر افزایش دهد.

با این حال، لازم به ذکر است که بازار ارزهای دیجیتال بسیار نوسانی است و بسیاری از عوامل دیگر می‌توانند بر قیمت‌ها تأثیر بگذارند، بنابراین پیش‌بینی مسیر دقیق آن‌ها می‌تواند چالش برانگیز باشد.

درک تأثیر ارقام CPI ایالات متحده

انتظار می‌رود نرخ تورم سالانه در ایالات متحده برای هفتمین ماه متوالی در ژانویه با 0.1 درصد کاهش از 6.5 درصد در دسامبر به 6.2 درصد برسد که نسبت به سال گذشته کاهش یافته و پایین‌ترین میزان از اکتبر سال گذشته است.

تورم اصلی در این ماه به 5.4 درصد کاهش یافت که کمترین میزان از اکتبر 2021 بوده است. کاهش تورم اصلی احتمالاً به دلیل سایر شاخص‌های اقتصادی مانند کاهش نرخ بیکاری و ضعف ارزهای خارجی است. اگرچه تورم در ماه ژوئن به 9.1 درصد رسید، اما هدف 2 درصدی فدرال رزرو بالاتر از نرخ تورم باقی مانده است.

نظرات