فروش کلکسیون NFT آنتونی هاپکینز در ده دقیقه – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : مسعود کرباسیان: برنامه هفتم توسعه ابتدا و انتها ندارد/ قیمت بنزین باید عادلانه شود
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

فروش کلکسیون NFT آنتونی هاپکینز در ده دقیقه

ezgif.com gif maker 3

با افزایش محبوبیت آثار هنری دیجیتال به شکل NFT، سلبریتی‌های متعددی وارد دنیای توکن‌های ‌غیرقابل تعویض شده‌اند و کلکسیون‌های خود را منتشر کرده‌اند. آنتونی هاپکینز در مهر‌ماه سال جاری، اولین کلکسیون NFT خود را عرضه کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، اولین کلکسیون NFT بازیگر برنده‌ی اسکار، آنتونی هاپکینز، تنها در مدت چند دقیقه به طور کامل به فروش رفته است. این سرعت فروش نوعی رکورد میان کلکسیون‌های NFT سلبریتی‌ها به‌شمار می‌رود. آنتونی هاپکینز خود از علاقه‌مندان به هنر است و تا‌بحال چندین نمایشگاه هنری از آثارش را در لندن، نیویورک و لا‌س‌وگاس برگزار کرده است، اما کلکسیون جدیدش، اولین حضور او در دنیای توکن‌های غیرقابل معاوضه است.

جزئیات کلکسیون NFT

نام مجموعه‌ی NFT (توکن‌ غیرقابل تعویض) این بازیگر محبوب، کلکسیون ابدی (The Eternal Collection) است. این کلکسیون دارای ۱۰۰۰ اثر NFT است و شامل صحنه‌های بازی هاپکینز در فیلم‌ها است. در میان این صحنه‌ها، بخش‌هایی از فیلم‌ مشهور او، سکوت بره‌‌ها و هنرنمایی اون در سریال وست‌ورلد مشاهده می‌شود.

تمامی ۱۰۰۰ اثر هنری در ۱۰ دقیقه در پلتفرم Opensea به طور کامل به فروش رفتند. آنتونی هاپکینز در صفحه‌ی رسمی توییتر خود، با چندین توییت خوشحالی خود را از فروش ابراز کرد و از خریداران تشکر کرد.

توییت آنتونی هاپکینز

ویژگی‌ NFT‌های کلکسیون ابدی

این مجموعه به کمک شرکت متخصص NFT به نام Orange Comet ساخته شده است. کلکسیون NFT (توکن غیرقابل تعویض) منتشر شده مجموعه‌ای از آثار هنری طراحی شده از هنرنمایی‌های این بازیگر در طی دهه‌ها حضور او در صنعت فیلم است.

این NFT‌ها مزایای دیگری نیز به خریداران ارائه می‌دهند. برخی از این NFTها شامل نسخه‌ی فیزیکی آثار هنری، فایل‌های صوتی آنتی هاپکینز که درباره‌ی آن سکانس توضیح‌ می‌دهد، کتاب‌ با امضای این بازیگر، و حتی پیام‌ از طرف خود آنتونی هاپکینز که به کیف‌پول خریدار ایردراپ می شود، هستند. تعداد بسیار محدودی از NFTها مزیت ملاقات حضوری با آنتونی ها‌پکینز را نیز دارند.

کلکسیون NFT سلبریتی‌های دیگر

با گسترش و توسعه دنیای وب۳ و کریپتو، سلبریتی‌های فراوانی به سمت طراحی و عرضه‌ی کلکسیون‌های خود رفته‌اند. یکی از مشهورترین سلبریتی‌هایی که کلکسیون شخصی خود را ارائه کرده، اسطوره‌ی فوتبال، لیونل مسی است. مردی از آینده، وزنه‌ای ارزشمند و مهر‌ه‌ی شاه تعدادی از کلکسیون‌های NFT مسی هستند. سلبریتی‌های دیگری از جمله جاستین بیبر و امینم نیز به دنیای NFT پیوسته اند و کلکسیون‌هایی را برای طرفداران خود عرضه کرده‌اند.

سلبریتی‌ها خریدار کلکسیون‌های NFT

سلبریتی‌ها نیز مانند بسیاری از سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به آثار هنری NFTها، از خریداران برخی از گران‌ترین آثار NFT جهان هستند. برای مثال، طبق آمار وبسایت‌های فروش NFT، اسنوپ داگ برای دو اثر هنری تا‌کنون بیش از ۷ میلیون دلار هزینه کرده است.

این رپر، دو اثر به نام‌های Right Click و Save as guy خریداری کرده است که ارزش‌ خرید آنها معادل ۱۶۰۰ اتریوم است. نیمار‌، فوتبالیست مشهور نیز از خریداران NFT است. او یکی از آثار هنری کلکسیون Bored Ape Yacht Club را به قیمت ۵۶۹ هزار دلار (۱۸۹ اتریوم) در ژانویه ۲۰۲۲ خریداری کرده است.

 

نظرات