تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

اسنپ، تپ‌سی، کارپینو و ماکسیم؛ سفر با کدام گران می‌شود؟

اسنپ، تپ‌سی، کارپینو و ماکسیم؛ سفر با کدام گران می‌شود؟

مسافران تاکسی‌های آنلاین در روزهای اخیر شاهد افزایش قیمت این تاکسی‌ها شدند که ناشی از پرداخت عوارض روزانه طرح زوج و فرد در پایتخت است.

به گزارش تجارت‌نیوز، از ابتدای مرداد ماه ورود رانندگان به محدوده زوج و فرد نیاز به پرداخت عوارضی دارد که رانندگان تاکسی‌های آنلاین باید از این پس در صورت هیچ تغییری در نرخ سفر آن را از جیب خود پرداخت کنند.

با وجود این اما تاکسی‌های آنلاین از جمله اسنپ، تپ‌سی، کارپینو و ماکسیم در پاسخ به تجارت‌نیوز اعلام کردند در صورت تغییراتی در نرخ هزینه‌ها و همچنین دریافت عوارض از رانندگان تغییر در نرخ سفر این شرکت‌ها و افزایش قیمت‌ها در آینده نزدیک دور از انتظار نیست.

فرید شهابی، مدیر تجاری شرکت اسنپ اعلام کرد با اجرای طرح ترافیک جدید در پایتخت سیاست افزایش بهای سفر در این شرکت تاکسی اینترنتی در دستور کار نیست اما تغییر در میزان تقاضا در درازمدت می‌تواند منجر به تصمیمات جدیدی شود.

نگار عرب، روابط عمومی شرکت تاکسی اینترنتی تپ‌سی اعلام کرد با شروع طرح ترافیک جدید و پرداخت عوارض برای تردد در محدوده زوج و فرد، این شرکت قصد دارد در صورت نیاز به صورت منطقی و با یک برنامه کارشناسی شده تغییراتی را در قیمت سفر محاسبه کند تا مسافر و راننده به صورت عادلانه این فشار را تحمل کنند.

رضا جوکار، مدیر ارشد «کارپینو» در این خصوص به تجارت‌نیوز، اعلام کرد: اگر تقاضا برای درخواست تاکسی‌های اینترنتی کم شود چون درخواست‌ها کمتر شده و درآمد کمتری نصیب راننده می‌شود، احتمال افزایش قیمت از سوی بازار وجود دارد.

روابط عمومی استارتاپ تاکسی اینترنتی «ماکسیم» هم در آستانه اجرای طرح زوج و فرد و اخذ عوارض از رانندگان برای تردد در این محدوده از تاثیرگذاری افزایش هزینه‌ها و تغییرات در نرخ سفر در این شرکت خبر داد.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند