چشمگیر بودن به‌کارگیری اینترنت اشیاء در بهبود شرایط آبیاری

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار مطلبی در صفحه اینستاگرام خود به جلسه مشترک امروز (۲۱ آبان ۱۳۹۶) اشاره و نتایج حاصل از به‌کارگیری اینترنت اشیاء در بهبود شرایط آبیاری را چشمگیر توصیف کرد.

چشمگیر بودن به‌کارگیری اینترنت اشیاء در بهبود شرایط آبیاری

محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- با انتشار مطلبی در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به جلسه صبح امروز (۲۱ آبان ۱۳۹۶) خود با محمود حجتی -وزیر جهاد کشاورزی- نوشت: در این جلسه که با حضور معاونان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت جهاد کشاورزی و به میزبانی وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، راهکارهای توسعه کاربردهای صنعت فضایی در حوزه کشاورزی کشور برای بهبود برنامه‌ریزی کاشت محصولات و نیز پایش آفت‌ها و… را بررسی کردیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد مسائل مورد بررسی در این جلسه نوشت: با مرور دو پروژه آزمایشی انجام شده در دشت مغان و استان فارس در حوزه به‌کارگیری اینترنت اشیاء در بهبود شرایط آبیاری و داشت محصولات زراعی و باغی، نتایج چشمگیر حاصل از این دو پروژه تشریح شد.

مقرر شد کمیته‌ای از دو طرف پیش‌نویس برنامه اجرایی را ظرف چهل و پنج روز تکمیل کرده تا در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارائه شود.

 

منبع: ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید