تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

توزیع بسته اینترنت رایگان/ مشمولان چه کسانی هستند؟

توزیع بسته اینترنت رایگان/ مشمولان چه کسانی هستند؟

قرار است سه دهک درآمدی پایین جامعه از امروز بسته اینترنت رایگان دولت را دریافت کنند. اما شرایط دریافت اینترنت رایگان چیست و برای دریافت آن به کجا باید مراجعه کرد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، پرداخت اینترنت رایگان وعده‌ای است که سال گذشته ابراهیم رئیسی اعلام کرده بود و حالا وزیر ارتباطات اعلام کرده که از امروز سه دهک درآمدی پایین جامعه اینترنت رایگان می‌گیرند.

اما مشمولان چه کسانی هستند؟ آنگونه که وزیر ارتباطات خبر داده بسته اینترنت رایگان دولت فقط به سه دهک درآمدی پایین جامعه تعلق می‌گیرد. البته وزیر مشخصا اعلام کرده که این سه دهک چه کسانی هستند.

به گفته عیسی زارع‌پور، افرادی که یارانه ۴۰۰ هزار تومانی دریافت می‌کنند می‌توانند از امروز برای دریافت اینترنت رایگان اقدام کنند.

آنگونه که وزیر اعلام کرده استه اینترنتی رایگان دولت شامل اینترنت چهار ماه و دائمی است.

نحوه دریافت اینترنت رایگان

این اینترنت رایگان تنها از طریق درگاه ملی خدمات دولت پرداخت می‌شود. افراد برای دریافت بسته اینترنت رایگان باید به سامانه my.gov.ir مراجعه کنند و آنجا از طریق وارد کردن اطلاعات خود، برای دریافت بسته اینترنت رایگان اقدام کنند.

اما طرح اینترنت رایگان دولت چندین ایراد دارد. اول اینکه وزیر توضیح نداده که کدام افراد بسته اینترنت دائمی دریافت می‌کنند و کدام یک بسته اینترنت چهار ماهه. همچنین هنوز جزئیات اطلاعاتی که افراد باید هنگام مراجعه به درگاه ملی خدمات دولت ارائه کنند مشخص نیست.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند