تلاش کوالکوم برای ممنوع کردن فروش آیفون در آمریکا

تلاش کوالکوم برای ممنوع کردن فروش آیفون در آمریکا

شرکت کوالکوم که این روزها درگیر نبردی سنگین با اپل برای ممنوع کردن فروش آیفون است، در دادگاهی در کشور چین به موفقیت اولیه رسیده تا جلوی فروش آیفون را بگیرد.

شرکت کوالکوم که این روزها درگیر نبردی سنگین با اپل برای ممنوع کردن فروش آیفون است، در دادگاهی در کشور چین به موفقیت اولیه رسیده تا بلکه جلوی فروش و واردات آیفون را بگیرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از نوت بوک چک؛ کوالکوم مدعی است اپل که مدتی از تراشه‌های تولیدی این شرکت در آیفون‌های تولیدی خود استفاده می کرد بعد از قطع همکاری با کوالکوم و اغاز شراکت با اینتل اسرار تجاری آن را به رقیب سرسخت خود یعنی اینتل فروخته و حقوق مالکیت معنوی آن را نقض کرده است.

کوالکوم بعد از پیشبرد تلاش های خود در چین به سراغ کمیسیون فدرال ارتباطات امریکا رفته و در اقدامی مشابه خواستار بررسی مجدد این پرونده و صدور حکم نهایی برای ممنوعیت فروش برخی مدل‌های آیفون شده است.

موفقیت کوالکوم در شکایت خود بر علیه اپل در چین دستاوردی بزرگ برای این شرکت محسوب می‌شود و اگر به نتیجه برسد اپل دیگر نخواهد توانست آیفون‌های تولیدی خود از 6اس تا آیفون ایکس را در کشور چین به فروش برساند. قرار است کمیسیون بین‌المللی تجارت آمریکا به ادعاهای کوالکوم در این زمینه مجددا رسیدگی کند. بررسی اولیه این موضوع توسط کمیسیون مذکور در تاریخ 19 فوریه سال 2019 انجام می‌شود.

 

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند