توضیح ایرانسل درباره پیامک کمک بلاعوض یک میلیونی

توضیح ایرانسل درباره پیامک کمک بلاعوض یک میلیونی

روابط عمومی شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل درباره خبر کمک بلاعوض یک میلیونی منتشر شده در سایت تجارت‌نیوز، جوابیه‌ای صادر کرد.

پیرو خبر منتشر شده در تاریخ 9 دی 1399 در وب‌سایت تجارت‌نیوز، با عنوان «ماجرای کمک یک میلیونی به فرزندان زیر 5 سال چیست؟»؛ ضمن سپاس از آن رسانه وزین، به اطلاع می‌رساند:

سرشماره 3130 یکی از سرشماره‌های «سرویس وفاداری مشترکان شرکت ایرانسل» است

سرشماره 3130 در شبکه شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل، یکی از سرشماره‌های سرویس وفاداری مشترکان است که رنج 3100 تا 3200 را شامل می‌شود. سرشماره 3130، همان‌طور که در اطلاع‌رسانی‌های رسمی گذشته توسط ایرانسل (https://irancell.ir/p/11044/b) اعلام شده است، مربوط به سرویسی است که بر اساس دریافت یک شمارۀ ایرانسلی فعالیت می‌کند. از طریق این سرویس، مشترکان ایرانسل می‌توانند با ارسال شمارۀ دوست ایرانسلی‌ای که بیش از یک ماه است از اینترنت همراه ایرانسل استفاده نکرده است، یک گیگابایت اینترنت همراه هدیۀ رایگان یک‌روزه را دریافت کنند. این هدیه برای هر دو مشترک، فعال می‌شود.

بدیهی است با ارسال هر پیامکی به این سرشماره، پاسخ اولیه مبنی بر ثبت درخواست فعال‌سازی «سرویس وفاداری مشترکان شرکت ایرانسل»، ارسال شده و در پیامک‌های بعدی، تایید یا رد درخواست، اعلام می‌شود.

بنابراین، اطلاع رسانی غیررسمی استناد شده در متن خبر وب‌سایت تجارت‌نیوز، با موضوع «دریافت وام 1 میلیون تومانی با ارسال کد ملی فرزندان زیر پنج سال به سرشمارۀ 3130»، حداقل در شبکۀ ایرانسل، هیچ‌گونه کارکردی ندارد.

با توجه به وضعیت اقتصادی جامعه و شرایط شیوع کرونا در کشور، ان‌شاالله همگی کمک کنیم تا کسانی که با دامن زدن به شایعات، هدفی جز سوء‌استفاده از احساسات مردم را ندارند، ناکام بمانند.

روابط عمومی شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند