ثبت نام برای تلفن ثابت اینترنتی آغاز شد

ثبت نام برای تلفن ثابت اینترنتی آغاز شد

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: سامانه ثبت‌نام الکترونیکی تلفن ثابت شرکت مخابرات ایران برای تحقق اهداف دولت الکترونیک و سهولت دسترسی متقاضیان به سرویس تلفن ثابت، راه‌اندازی شد.

به گزارش چهارشنبه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حسین فلاح جوشقانی افزود: متقاضیان تلفن ثابت در سراسر کشور علاوه بر مراجعه حضوری به دفتر امور مشترکان و دفتر پیشخوان دولت می‌توانند به شیوه غیر حضوری و با مراجعه به درگاه شرکت مخابرات ایران به نشانی WWW.TCI.ir در بخش تلفن ثابت به طور اینترنتی ثبت‌نام کرده و هزینه آن را واریز کنند.

این مقام رگولاتوری از احراز هویت متقاضیان در هنگام تحویل خط تلفن در محل مشترک خبر داد و اضافه کرد: مخابرات ایران باید با توجه به تعهدات پیش‌بینی شده در پروانه، حداکثر تا یک ماه پس از ارایه درخواست متقاضی، خط تلفن ثابت تقاضا شده را دایر کند و به مشترک تحویل دهد.

چندی پیش معاون امور مشتریان شرکت مخابرات ایران اقدام برای تسریع در واگذاری تلفن ثابت را یکی از برنامه‌های طراحی شده دانست تا در سراسر کشور فرآیند واگذاری به‌روز شود و علاوه برآن واگذاری اینترنت پرسرعت (ADSL) با توجه به مصوبه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به حداکثر میزانی برسد که سهم مخابرات است.

به گفته داود زارعیان، گام دوم شرکت مخابرات برای افزایش رضایت مشتریان اجرای حدود 18 برنامه است که تلاش می‌شود برای رشد کیفیت و همین طور افزایش ارتباط و تعامل با مشتری قدم برداشته شود.

زارعیان ایجاد مرکزهای تماس (کال‌سنتر) متمرکز را از دیگر برنامه‌های طراحی شده برای ماه‌های آینده توصیف کرد تا این مرکزها قابلیت ارایه سرویس از یک نقطه به سراسر کشور را داشته باشد.

معاون امورمشتریان شرکت مخابرات ایران ادامه داد: بحث ساده‌سازی ارایه خدمات را توسعه می‌دهیم و فرآیندهای پیچیده حذف می‌شوند.

اطلاعات منتشر شده از دفتر بررسی‌های فنی و اقتصادی معاونت برنامه‌ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال 1395 نشان می‌دهد در فاصله زمانی سی‌ام مهر ماه تا پایان آذر ماه پارسال، 50 هزار و 306 شماره تلفن ثابت به مجموع شماره تلفن‌های دایری کشور اضافه شد.

ضریب نفوذ تلفن ثابت کشور تا پایان آذر ماه 38.52 درصد اعلام شد، در حالی که این رقم تا پایان مهر ماه پارسال 38.21 درصد بود و نشان‌دهنده رشد ضریب نفوذ این وسیله ارتباطی در کشور است.

همچنین شمار مشترکان پهن‌باند ثابت کشور تا پایان آذر ماه پارسال به 9 میلیون و 318 هزار و 943 مشترک رسید و شمار تلفن‌های همگانی ثابت کشور تا پایان آذر ماه پارسال نیز 121 هزار و 443 دستگاه اعلام شد.

49 هزار و 14 روستا تا پایان آذرماه 1395 از تلفن ثابت برخوردار شدند.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند