استارلینک در چند کشور سرویس می‌دهد؟

استارلینک در چند کشور سرویس می‌دهد؟

در حال حاضر بیش از ۳۰ کشور مختلف تحت پوشش خدمات Starlink قرار دارند. تا پیش از این سرویس‌های استارلینک در ۲۵ کشور فعال بود. درنتیجه این پیشرفتی واقعا تحسین‌برانگیز است و می‌توان به افزوده شدن کشورهای بیشتر نیز امیدوار بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، ارائه اینترنت بدون محدودیت مکانی در ابتدا یک رویا بود، اما حالا استارلینک در راستای تحقق این رویا قدم برداشته و روزبه‌روز به آن نزدیک‌تر می‌شود.

با توجه به پیشرفت‌های قابل توجهی که Starlink داشته، این سرویس هم‌اکنون در ۳۲ کشور مختلف جهان خدمات‌رسانی می‌کند و کاربران زیادی به صورت روزانه از آن استفاده می‌کنند.

براساس گزارش دیجیاتو، اسپیس ایکس می‌گوید دیگر شاهد تاخیر و تعللی در خدمات‌رسانی به مشتریان نیستیم و برخلاف قبل که مشتریان دیش‌های Starlink را طی چند ماه دریافت می‌کردند، اکنون این محصولات فورا برای مشتری ارسال می‌شوند.

استارلینک تصویری را در رابطه با کشورهای تحت پشتیبانی‌اش منتشر کرده که اطلاعات جالبی را می‌توان از آن دریافت کرد.

بر همین اساس، Starlink در اکثر کشورهای اروپایی، آمریکای شمالی و بخش‌هایی از آمریکای جنوبی خدمات‌رسانی می‌کند. استرالیا و نیوزیلند هم در این تصویر حضور دارند.

این سرویس اعلام کرده که بسیاری از کشورهای آفریقایی به لیست کشورهای پشتیبانی شده آن افزوده می‌شوند. انتظار می‌رود که این اتفاق تا سال ۲۰۲۳ میلادی رخ دهد.

برای یادآوری، مشتریان جدید در راستای استفاده از سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک می‌بایست دو هزینه جداگانه را بپردازند.

هزینه اول مربوط به تهیه دیش Starlink است که قیمت آن ۵۹۹ دلار است. دومین هزینه نیز مربوط به پرداخت اشتراک ماهیانه به قیمت ۱۱۰ دلار می‌شود.

در مجموع استفاده یک ساله از این سرویس چیزی نزدیک به ۲ هزار دلار برای هر مشترک هزینه می‌تراشد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند