صادرات داروهای ایرانی به کشورهای اروپایی

صادرات داروهای ایرانی به کشورهای اروپایی

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی گفت: داروهای ایرانی به کشورهای اروپایی صادر می‌شوند.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی گفت: داروهای ایرانی به کشورهای اروپایی صادر می‌شوند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور، مصطفی قانعی درباره مصرف داروهای ایرانی در دیگر کشورها، بیان کرد: با توجه به پیشرفت‌های کشور در ۲۵ سال اخیر در زمینه تولید داروهای نو ترکیب دانش‌بنیان، یک واحد تولید داروی بیماری‌های خاص در ترکیه راه‌اندازی شده است.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری افزود: محصولات انحصاری این شرکت دانش‌بنیان به عنوان بخشی از فعالیت متخصصان ایرانی در داخل کشور، با تولید در کشور ترکیه، ضمن تامین نیاز این کشور، به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار، از دروازه اروپا به ۲۰ کشور جهان صادر خواهد شد.

به گفته قانعی، این واحد تولیدی با همت ۸ متخصص ایرانی و با هدف صدور دانش و صادرات محصولات ایرانی راه‌اندازی شده است.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین تصریح کرد: ایران در زمینه تولید داروهای زیستی در دنیا جایگاه خوبی دارد. تلاش می‌کنیم توانمندی‌های کشور در زمینه تولید داروهای زیستی به کمک متخصصان داخلی به شکل ویژه‌ای در دنیا معرفی شود.

وی افزود: یکی از اهداف معاونت علمی و فناوری راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان، برای معرفی توانمندی متخصصان ایرانی به دنیا است. بر همین اساس، با تلاش یک شرکت دانش‌بنیان داخلی، داروهای ایرانی به بازار جهانی معرفی می‌شود.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند