تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

آسیب طرح مجلس به ۵۰ درصد کسب‌وکارها / فیلترینگ چقدر جدی است؟

آسیب طرح مجلس به ۵۰ درصد کسب‌وکارها / فیلترینگ چقدر جدی است؟

مدیرعامل یکتانت معتقد است که اجرا شدن طرح مجلس برای محدود کردن فضای مجازی آسیب جدی به کسب‌وکارهای اینترنتی وارد می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، پلتفرم تبلیغات آنلاین یکتانت در راستای تعهد به شفافیت بازار تبلیغات آنلاین، روز شنبه دو مرداد، گزارش سال ۱۳۹۹ خود را منتشر کرد. امروز یکشنبه، سه مرداد ۱۴۰۰ نیز در این خصوص نشست خبری خود را به صورت مجازی برگزار کرد.

در بخش نخست این نشست، مدیرعامل و مدیران ارشد شرکت به ارائه توضیحاتی در خصوص گزارش سالانه و وضعیت کنونی شرکت پرداختند.

در ادامه سینا مومنی، مدیرعامل یکتانت در پاسخ به سوال تجارت‌نیوز درباره طرح مجلس برای ایجاد محدودیت در فضای مجازی گفت: «طرح صیانت از حقوق کاربران طرحی است که این مدت باعث اعتراض افراد زیادی از جمله کاربران فضای مجازی شده است و قطعا با اجرایی شدن این طرح به این شکلی که مطرح شده آسیب جدی‌ای به کسب و کارهای اینترنتی وارد شود.»

اما او معتقد است که چون هنوز جزییات این طرح و نحوه اجرای ان را نمی‌دانیم نمی‌توانیم درباره شرایط اعمال این موضوع اظهار نظر کنیم.

مومنی درباره نحوه اجرای این طرح ادامه داد: «فکر می‌کنم مانند طرح رمز یکبار مصرف که همه نگران کسب و کارها بودند باشد. در ابتدای اجرایی شدن آن طرح نیز همه ما احساس نگرانی می‌کردیم اما پس از اعمال آن در جریان کار قرار گرفتیم.»

جزییات صیانت از حقوق کاربران معلوم نیست

مدیرعامل یکتانت درباره تاثیر این طرح روی کسب و کارها گفت: «چون ما نمی‌دانیم که طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی قرار است با چه جزییاتی اجرا شود. اگر با همین پیش فرض پیش برویم قطعا بیش از ۵۰ درصد کسب و کارها از رونق می‌افتد یا تعطیل می‌شوند. طبیعتا این موضوع روی یکتانت هم تاثیرگذار است.»

او در ادامه گفت: «اگر این طرح به‌گونه‌ای باشد که به کسب و کارها آسیبی وارد کند، طبیعتا مشکلات اقتصادی هم پیش می‌آید. حتی باعث تزریق ناامیدی به جامعه می‌شود. باید دید که طرح به چه صورت قابل اجرا است و امیدواریم که آسیب رسان نباشد.»

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند