تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

رواج اکانت فروشی در فضای مجازی / اکانت نتفلیکس و اسپانیفای 50 تا 60 هزار تومان

رواج اکانت فروشی در فضای مجازی / اکانت نتفلیکس و اسپانیفای 50 تا  60 هزار تومان

دسترسی به اکانت یکساله اسپانیفای، نتفلیکس یا تیدال که از سایت‌های شناخته شده خارجی پخش موزیک و فیلم هستند برای کاربران ایرانی ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان آب می‌خورد.

به گزارش تجارت‌نیوز، با تشدید تحریم‌ها و نیز اعمال فیلترینگ از داخل بر سایت‌های معتبر و معروف خارجی که اغلب محتوای موزیک و فیلم منتشر می‌کنند، حالا بسیاری از کاربران برای دسترسی به اکانت این سایت‌ها با مشکلاتی مواجه می‌شوند که نبود اطلاعات کافی برای حل این مشکلات آنها را به دامن هکرها متخصص در این زمینه و یا به اصلاح اکانت فروشان فضای مجازی سوق داده است.

اخیرا برخی از کاربران فضای توییتر خبر داده‌اند که برخی در قبال ساخت اکانت اسپانیفای یا نتفلیکس برای کاربران ایرانی 50 تا 60 هزار تومان پول دریافت می‌کنند. کاری که به گفته یک کاربر توییتر به دلیل باگ سیستم پرداخت به صورت کاملا رایگان انجام می‌شود اما فروش پولی آن به شدت در فضای مجازی شایع شده است.

«اکانت رایگان #اسپاتیفای و #تیدال می‌سازم براتون اگر نیاز داشته باشید؛ یه سری اومدن توییتر همینو میفروشن :)) با ایمیل و رمزی هم ساخته میشه که خودتون می‌دید.»

این توییت یک کاربر در توییتر است که به کاربران پیشنهاد داده برایشان اکانت یکساله سایت اسپاتیفای و تیدال می‌سازد. به گفته او، ساخت همین اکانت‌ها برای کاربران نابلد به دست هکرها 50 تا 60 هزار تومان هزینه روی دستشان می‌گذارد.

این بهانه‌ای بود تا گفتگوی کوتاهی با این کاربر انجام دهیم:

ساخت اکانت برای کاربران در فضای مجازی به صورت پولی از چه زمانی باب شده است؟ آیا این تحریم ها روی ساخت اکانت برای کاربرای ایرانی تاثیرگذار بوده است؟

از همان زمانی که شبکه بانکی ایران از جهان جدا شد، این پدیده هم شایع شد. از همان زمان دست عده‌ای از دلالان باز شد به بازار که شغلشان این است از پلتفرم‌های پرداخت ارز مجازی استفاده کنند و برای مردم عادی که نمی‌دانند چطور چیزایی که لازم دارند رو بخرند با اکانت‌های ساختگی‌شان انجام دهند.

عموما چه اکانت‌هایی از دسترس ایرانیان خارج شده است؟

در حال حاضر هیچ‌کدام از سرویس‌های استریمینگ خارجی از موزیک گرفته تا فیلم و سرالک، ایران را به رسمیت نمی‌شناسند.

ساخت چه اکانت‌هایی متقاضی زیادتری دارد؟

فیلترشکن و بعد سرویس‌های استریمینگ موزیک و ویدئو. خیلی‌ها هم به دنبال اسکایپ هستند. در بخش موزیک می توان به سایت‌های اسپاتیفای و تیدال و دیزر اشاره کرد و بخش فیلم نیز نتفلیکس، HBO، WWE خواهان دارد.

همه آنها اکانت ایرانیان را نمی‌شناسند یا فیلد می‌کنند؟

برخی از این سایت‌های خارجی این طور هستند که وقتی با آی‌پی ایران وارد می‌شوید اخطار می‌دهد که دسترسی به محتوای این سایت برای این آی‌پی مسدود شده است و کلا اعلام می‌کنند طبق قوانینی که آمریکا برایشان وضع کرده نمی‌توانند اجازه دهند ایرانی‌ها با آی‌پی ایرانی وارد سایت‌شان شوند.بسیاری از سایت‌ها هم در داخل ایران فیلتر است، برای مثال اسپانیفای هیچ مشکلی با ایرانی ها ندارد و شما با آی‌پی ایرانی می‌توانید وارد سایت شوید اما چون این سایت در ایران فیلتر است باید با فیلترشکن وارد شوید. بنابراین در این ماجرا چندین دست وجود دارد؛ فیلترینگ ایران، تحریم و کار نکردن شبکه بانکی ایران.اکثر مردم در این شرایط گیفت کارت می‌خرند یا اکانت‌های هک شده خریداری می‌کنند که متعلق به شخص دیگری بوده و یا از یک ترفند خاص استفاده می‌کنند.

ترفند خاص شیوه همان شیوه‌ای است که شما می‌گویید دلالان از آن استفاده می‌کنند؟

اکثر کسانی که این ترفند را می‌دانند از این روش استفاده می‌کنند به خاطر اینکه کاملا رایگان این کار شدنی است و بعد این اکانت را به قیمت 50 تا 60 هزار تومان به عنوان اسپاتیفای یک ساله به متقاضیان می‌فروشند.
برخی نیز به ریال ارز مجاری می‌خرند در پلتفرم پی پل و مسترکارت انتقال پول را انجام می‌دهند اما اکثرا از راه رایگان این اکانت‌ها را می‌سازند اما با قیمت‌های 50 یا 60 هزار تومان به افراد می‌فروشند. ترفند ایجاد اکانت رایگان الان به شدت رایج شده خصوصا برای اکانت اسپاتیفای و نتفلیکس و سرویس‌های استریمینگ.

با وجود همه این راه‌ها در هر حالت باید تحریم‌ها را دور بزنید تا بتوانید به اکانت خارجی‌تان دست پیدا کنید، چه رایگان و چه پولی و یا به صورت هک برای استفاده از این سرویس‌ها حتما باید وی‌پی‌ان روشن کنید چون همه این سایت‌ها یا فیلترند یا خودشان ما را تحریم کرده‌اند.

ترفند ساخت رایگان اکانت چطور است؟

به گونه‌ای است که می‌شود اکانت پریمیوم رایگان ساخت به این صورت که از یک کارت اعتباری که وجود خارجی ندارد، اکانت ساخته می‌شود. در حقیقت استفاده از باگ سیستم پرداخت این کار انجام می‌شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند