ایران بروکر
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

رونمایی از محصولات جدید مرکز نوآوری فینوداد

محصولات جدید مرکز نوآوری فینوداد

مرکز نوآوری فینوداد که بانک ملی متولی آن است، از محصولات جدید خود که در حوزه‌های فین تک، گیم و آموزش هستند، رونمایی کرده است.  

به گزارش تجارت‌نیوز، با توسعه رویکردهای نوین بانکداری و مالی ساختارهای مالی به این سمت و سو حرکت کرده که با استفاده فناوری‌های هوش مصنوعی، داده و فناوری اطلاعات و ارتباطات خدماتی متناسب مرکز نوآوری فینوداد راه اندازی شده است تا ضمن شتابدهی به نوآوری‌ها بر مسیر الگوی ارائه خدمات مبتنی بر نوآوری شرکت‌های دانش بنیان و خلاق، مسیر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این حوزه را هموار کند.

در سال‌های اخیر، شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها توانسته‌اند که در مراکز نوآوری و فناوری به ویژه در مراکز نوآوری‌ مالی، ادامه حیات دهند و از محصولات آن‌ها در راستای رشد و توسعه خود استفاده کنند.

به تازگی در همین رابطه مرکز نوآوری فینوداد از محصولات جدید خود که در حوزه‌های فین تک، گیم و آموزش هستند، رونمایی کرده است.

محصولات جدید فینوداد رونمایی شد

معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات بانک ملی، علیرضا ماهیار هفته گذشته با حضور در ساختمان مرکز نوآوری فینوداد از محصولات جدید تیم این مرکز بازدید کرد.

در بازدید معاون فناوری اطلاعات بانک ملی، محصولات نوآورانه جدیدی که توسط تیم فینوداد طراحی شده، رونمایی شد و هر کدام از طراحان این محصولات به ارائه توضیحات درباره کارکرد و مزایای این محصولات توضیح دادند. در این بازدید محصولاتی در حوزه‌های فین تک، گیم و آموزش معرفی شد.

علیرضا ماهیار در گفت‌وگو با راه پرداخت محصولات معرفی شده را مثبت ارزیابی کرد و امیدوار است که این بازدید منجر به همکاری‌های بیشتر بین بانک ملی و مرکز نوآوری فینوداد شود.

او توضیح داد:«هرچند تلاش‌های خیلی خوبی صورت گرفته، اما هنوز به نظر می‌رسد تیم فینوداد در حوزه فین‌تک نیاز به تمرکز و انرژی بیشتری دارد تا بتواند نیازهای بانک ملی را رفع کند.»

مطالعه کنید
مردم کدام کشورها بیشترین اعتماد را به هوش مصنوعی دارند؟

ماهیار ادامه داد:«برای تحول اقتصادی به‌سوی اقتصاد هوشمند، به زیرساخت‌هایی نیاز داریم که یکی از مهم‌ترین آنها زیرساخت‌های مالی اقتصاد هوشمند (فناوری مالی یا فین‌تک) است. خوشبختانه بانک‌های ایرانی همواره در صف اول به‌کارگیری فناوری اطلاعات در کشور قرار داشته‌اند و در دو دهه‌ گذشته عملیات و فرآیندهای خود را با تکیه بر قابلیت‌ها و تلاش‌های متخصصان ایرانی به ‌خوبی و به‌ کمک فناوری اطلاعات، به‌روز کرده‌اند و در حال خدمات‌رسانی به مردم این مرز و بوم هستند.»

به گفته ماهیار وقت آن رسیده تا بانکداری در ایران هم با گامی رو به جلو، تلاش برای تبدیل شدن به «بانک هوشمند دیجیتال» را آغاز کند و همچنین، زیرساخت‌های لازم برای توسعه‌ اقتصاد هوشمند دیجیتال در سایر حوزه‌ها را نیز فراهم آورد.

در این بازدید امیرحسین شبیری، مدیرعامل فینوداد هم به‌عنوان میزبان حضور داشت. شبیری درباره این بازدید گفت:«در مجموع این بازدید نکات مثبت زیادی داشت و فرصتی برای تعامل بیشتر ما با بانک ملی است. ما در حوزه فین‌تک اقدامات خوبی را انجام دادیم و امیدواریم در این زمینه به رفع نیازهای بانک ملی بپردازیم».

او ادامه داد:«فینوداد در راستای توسعه نوآوری و فناوری حوزه فناوری‌های مالی و بانکی با محوریت بانک ملی ایران تشکیل شده‌‌ و از این رو موضوعات مرتبط با فناوری‌های نوین و حوزه‌های تحول‌گرا در صنعت بانکی در فینوداد شکل می‌گیرد.»

مهم‌ترین اخبار و گزارش‌های مربوط به حوزه‌های تکنولوژی و استارتاپ را در صفحه اختصاصی اخبار استارتاپ بخوانید.

نظرات