واکنش وزیر ارتباطات به گرانی شدید موبایل

وزیر ارتباطات که به تازگی در واکنش به گرانی شدید بازار موبایل از سودجویی برخی افراد در فروش ارز 4200 تومانی واردات در بازار آزاد خبر داده بود، اعلام کرد: تا ساعاتی دیگر اسامی 40 شرکتی که ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته‌اند را اعلام می‌‌کند.

واکنش وزیر ارتباطات به گرانی شدید موبایل

وزیر ارتباطات که به تازگی در واکنش به گرانی شدید بازار موبایل از سودجویی برخی افراد در فروش ارز ۴۲۰۰ تومانی واردات در بازار آزاد خبر داده بود، اعلام کرد: تا ساعاتی دیگر اسامی ۴۰ شرکتی که ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته‌اند را اعلام می‌‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توییتی اعلام کرد: لیست شرکت‌هایی که به آنها ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات گوشی تلفن همراه به آنها تخصیص یافته است، با هماهنگی بانک مرکزی و وزارت اقتصاد، تا ساعاتی دیگر توسط روابط عمومی وزارت ارتباطات منتشر خواهد شد.

وی امروز گفته بود: پشت پرده گوشی‌های گران‌قیمتی که امروز اتفاقا در بازار با ارز بالایی محاسبه می‌شوند و به فروش می‌رسند، افراد سودجویی هستند که ارز را گرفته و در بازار به مردم ارائه کرده‌اند.

وی در پاسخ به انتقادات از افزایش شدید قیمت گوشی موبایل از تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به ۴۰ شرکت واردکننده گوشی تلفن همراه خبر داده و گفته بود: شرکت‌های واردکننده در ابتدای سال جاری دلار مورد نیاز خود را با بهای ۴۲۰۰ تومان دریافت کردند و نباید قیمت گوشی در بازار، بالاتر از حد معمول برود.

 

منبع: فارس


این مطلب را به اشتراک بگذارید