نظرهای مخاطبان تجارت‌نیوز در مورد شرایط بازار موبایل

موبایل بخریم یا نه؟

موبایل بخریم یا نه؟

در شرایطی که قیمت‌ها در بازار ارز در مدت اخیر تا حدودی کاهشی بوده، بازار کالاهای آی‌تی از جمله موبایل راکد است؛ برخی از مخاطبان تجارت‌نیوز معتقدند مردم باید در این شرایط از خرید چنین کالاهایی خودداری کنند تا قیمت‌ها کاهش یابد.

تجارت‌نیوز، چندی پیش گزارشی را با موضوع بازار موبایل در تعطیلی ‌ها منتشر کرد. آن مطلب به تاثیر محدودیت‌ها و تعطیلی‌های کرونایی بر بازار کالاهای آی‌تی اختصاص داشت و اینکه آیا با وجود کاهش قیمت دلار، شرط کاهش قیمت موبایل چیست؟

مخاطبان تجارت‌نیوز، نظرهای مختلفی در مورد این موضوع داشتند که در ادامه می‌خوانید.

نخرید تا ارزان شود

گروهی از مخاطبان معتقدند، بدون شک با کاهش قیمت دلار، موبایل هم ارزان می‌شود و مردم باید با نخریدن این کالا، فروشندگان را مجبور به کاهش قیمت کنند.

– «مطمئن باشید گوشی موبایل هم مثل دلار و سکه و خودرو درحال ریزش شدید می باشد. لطفا نخرید که ضرر می کنید.»

– «مردم نباید بخرن تا مجبور بشن قیمت ها رو بیارن پایین. چرا دلار می ره بالا گوشی چند برابر می شه اما وقتی دلار پایین می یاد گوشی بازارش راکد می شه!ا ینا همش سیاست دلال هاست.»

– «قیمت موبایل با گرونی دلار گرون می شه با ارزون شدن دلار هم ارزون می شه، نخرید تا دلال ها و واردکننده ها ارزون کنن.»

قیمت‌ها بدون دخالت دولت پایین نمی‌آید

بعضی اما معتقدند، ارزان شدن قیمت گوشی چندان وابسته به کاهش ارزش دلار نیست و این اتفاق به زودی رخ نمی‌دهد. گروهی نیز برای خرید در شرایط کنونی تردید دارند.

– «گوشی حالا حالا ها پایین نمی یاد. دلار که می ره بالا قیمت ها هم بالا می ره ولی وقتی پایین می یاد قیمت ها تغییری نمی کنه. به نظر من باید مسئولان بیشتر رسیدگی کنند.»

– «گوشی موبایل مثل سکه و دلار نیست که برای سرمایه گذاری خریده بشه و با توجه به نیاز شدید بازار و کمبود جنس، قیمت ها حتی با کاهش دلار ممکنه افزایشی هم باشه. مضاف بر اینکه درصورت عرضه کمتر به خاطر قرنطینه و مسایل حمل و گمرک، حتما کاهش موجودی خواهد بود و منجر به افزایش و یا نبود کالا خواهد شد. از طرفی قرنطینه، مساله استفاده از فضای مجازی را بیشتر می کنه.»

– «تو این مملکت قیمت چی پایین اومده. گرونی غوغا می کنه هیچکس به فکر مردم نیست. مسئولین فقط به فکر خودشونن خدا جای حق نشسته مسئولین.»

– «همه راکدی بازار ها واسه خاطر کروناست. سیاست دولت ۴۵روز بیشتر نیست بعدش به شدت گرون می شه.»

– «چرا فقط از این تعطیلات اسم می برن؟ برای موبایل بازار سیاه درست شده، اونم فقط به دلیل اینکه بچه های مردم باید اینترنتی درس بخونن. قیمت واقعی موبایل این نیست. یه عده از خدا بی خبر از هر شرایطی سو استفاده می کنن. قیمت دلار و موبایل رو بردن بالا. باید ریشه ای بررسی بشه. موبایل باید پایین بیاد و این باید توسط دولتیان بررسی جدی بشه

– «بخریم و ارزون شه، یه سوزی داره، نخریم و گرون شه یه سوز دیگه داره. آدم تو ایران نمی دونه واقعا کار درست چیه.»

– «بنظرتون گوشی کی میاد پایین؟؟؟ بخدا نیاز دارم ولی مطمئنن تا پایین نیاد به هیچ عنوان نمی خرم.»

آخرین اخبار و گزارش‌ها در حوزه استارتاپ و فناوری اطلاعات را در صفحه اختصاصی استارتاپ تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند