از اینترنت رایگان تا اختلال اینترنتی / علت اصلی کندی اینترنت چیست؟

از اینترنت رایگان تا اختلال اینترنتی / علت اصلی کندی اینترنت چیست؟

این روزها وضعیت اختلال اینترنتی در برخی شهرها به اوج خود رسیده، این درحالی است که پیش از انتخابات اینترنت به حق مردم تبدیل شده بود و وعده رایگان شدن آن داده می‌شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بیش از یک ماه است که کاربران فضای مجازی از کندی سرعت اینترنت در ساعات مختلف شبانه روز انتقاد دارند و درباره این نارضایتی بارها از سوی کاربران و کسب و کارها در شبکه‌های اجتماعی بحث و اظهارنظر شده است. حتی عده‌ای از کاربران و رسانه‌ها این افت کیفیت را به اجرای طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی ارتباط دادند و کاهش دستوری پهنای باند را دلیل اختلال اینترنت بیان کردند.

البته رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از پیگیری علت کندی اینترنت خبر داده و درعین حال، علت این مسئله را آغاز سال تحصیلی و استفاده دانشجویان و دانش‌آموزان از اینترنت می‌داند. با این حال حدود دو هفته گذشته یعنی ۱۲ مهرماه عیسی زارع پور وزیر ارتباطات با اشاره به دریافت گزارش‌های مردمی از طریق سامانه ۱۹۵ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و گلایه کاربران از کندی شبکه در ساعات پیک مصرف در برخی از نقاط کشور، دستور پیگیری دقیق و رسیدگی سریع به این موضوع را داد. با این حال گزارش ها هنوز حکایت از کندی اینترنت دارد.(روزنامه خراسان)

این درحالی است که رئیسی پیش از انتخابات در ضبط برنامه تبلیغاتی خود در رادیو فرهنگ درباره برنامه‌های دولتش برای اینترنت و فضای مجازی بیان کرده بود: اینترنت و فضای مجازی تمام لایه‌های زندگی ما را تحت‌تاثیر قرار داده و هیچ ساخته بشری به این سرعت فراگیر نشده است.

رئیسی افزود: امروز اینترنت به حق مردم تبدیل شده و مسائل آموزشی و اقتصادی و تحقیق و پژوهش در اقصی نقاط کشور در بستر فضای مجازی انجام می‌شود.

رئیسی در همین‌ راستا تأکید کرد: باید استفاده از اینترنت برای دهک‌های پایین رایگان شود.(دنیای اقتصاد)

آخرین اخبار و گزارش‌ها در حوزه استارتاپ و فناوری اطلاعات را در صفحه اختصاصی استارتاپ تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند