تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

چالش ادامه‌دار رانندگان اسنپ و تپسی درباره کولر / «شما کمیسیون را کم کن، ما کولر می‌زنیم»

چالش ادامه‌دار رانندگان اسنپ و تپسی درباره کولر / «شما کمیسیون را کم کن، ما کولر می‌زنیم»

از گرانی قطعات یدکی و پایین بودن کرایه‌ها گرفته تا ترس از بیماری کرونا، دلایل رانندگان اسنپ و تپسی برای روشن نکردن کولر است، اما در مقابل مسافران نیز این موضوع را حق خود می‌دانند.

سارا اسلامی: از گرانی قطعات یدکی و پایین بودن کرایه‌ها گرفته تا ترس از بیماری کرونا، دلایل رانندگان تاکسی‌های اینترنتی برای روشن نکردن کولر است، اما در مقابل مسافران هم حق خود می‌دانند که راننده کولر را روشن کند.

تجارت‌نیوز در مدت اخیر، مطالبی را در مورد موضوع کولر تاکسی اینترنتی و دفاعیان رانندگان اسنپ و تپسی در مورد روشن نکردن آن را منتشر کرده است. این مطالب مخاطبان زیادی داشته‌اند و خوانندگان تجارت‌نیوز، نظرات زیادی را در مورد آنها درج کرده‌اند.

امان از قیمت‌ها؛ برایمان صرف نمی‌کند

تعدادی از رانندگان تاکید دارند با توجه به گرانی قطعات یدکی خودرو و بنزین، روشن کردن کولر برای آنها ضرر اقتصادی به دنبال دارد.

«اقا نمیصرفه، کرایه پایین و قطعات ماشین گرونه و بی‌کیفیته. کمسیون هم بالاست. جور در نمیاد. با کولر هم همش ماشین آمپر می‌کشه ظهرها»

«کلا کولر فقط برای ماشین‌های ۶ و ۸ سیلندر طراحی شده نه برای پراید ۴ سیلندر۱۳۰۰٫ مورچه چیه که کله پاچه‌اش باشه. یه خورده در مورد فنی ماشین تحقیق کنید.»

«دارین از چی حرف می‌زنید؟ یه منبع اگزوزی عوض کردم ۳۰۰تومن. کولر چیه؟ نمی‌صرفه، هرجور حسابش کنی نمی‌صرفه. تقصیر مسافرم نیستا، اوضاع خرابه.»

«مسافر عزیز وقتی از سوپری یا میوه‌فروشی خرید کردید و شاگرد سوپری از درب فروشگاه تا ماشین براتون می‌یاره چنان با کلاس و وقار خاصی ۱۰ هزار تومن انعام می‌زارید کف دستش…  چرا وقتی از همون سوپری یا میوه فروش خرید می‌کنی بدون اینکه قیمت بپرسی کارت رو می‌دی دستش؟ به خدا این رانندگان تاکسی از کره مریخ نیومدن! یه عده از هم‌وطنانمان هستند که خونه و زن و بچه دارند، اونا هم کرایه خونه می‌دن، نون می‌خرند، پول آب، برق، گاز و اینترنت می‌دن مثل شما، مستحق کمک نیستند، فقط حقشون رو می‌خوان، چرا ازشون دریغ می‌کنید؟ چرا زورتون میاد کرایه بدید؟ با این کرایه‌ها به نظرتون بعد از استهلاک ماشین و مصرف بالای سوخت، چیزی هم تهش می‌مونه که ببره خونه بده دست زن و بچه‌هاش یا همون تهش رو هم باید خرج خرابی ماشین بکنه؟ یه کم انصاف به خرج بدید.»

کرایه‌های پایین و کمیسیون بالا

بسیاری از رانندگان، از کرایه‌های پایین تاکسی‌های اینترنتی گلایه دارند و معتقدند با این مبالغ، مسافران نباید انتظار توجه به امور رفاهی را از آنها داشته باشند.

«ما راننده‌ها دیگه توان پرداخت هزینه بنزین آزاد و اصطحلاک خودروهامون رو نداریم؛ چرا که اسنپ و تپسی کرایه‌هاشون بسیار پایین هست و کمسیون بالایی رو طلب میکنن و هیچ‌گونه حمایتی از راننده‌ها ندارن. حتی حاظر به بیمه کردن راننده‌ها نیستن. تمام حرف‌هایی که درباره وام و تهیه لوازم یدکی خودرو، می‌زنن فقط شوی تبلیغاتی هست. تاکسیرانی باید قیمت‌گذاری سفرهای اسنپ و تپسی رو انجام بده و هر دو شرکت ادامه فعالیت‌شون به شرط بیمه کردن رانندگان باشه. از مسافرها می‌خوام واقع‌بین باشن و در شرایط اقتصادی فعلی و بیماری مرگبار کرونا، درخواست کولر نکنن.»

«واقعا من از مقدار کرایه‌ای که اسنپ می‌زنه متعجبم. مسیری که حداقل چهار لیتر بنزین مصرف می‌شه برای پژو، که فقط پول بنزینش میشه دوازده هزار تومان، مقدار کرایه رو می‌زنه چهارده هزار تومان. اونوقت از این چهارده هزار تومان، بیست درصد رو کمیسیون می‌گیره. یعنی راننده فقط پول بنزین رو باید از جیب بده، بماند سایر هزینه‌ها.»

«مسافرین محترم، شما که به رانندگان می‌گید برای همه گرانی هست، قبول داریم ولی شما هر شغلی دارید از کارگر تا فروشندگی، درآمدتون رو خودتون تایین می‌کنید. همتون درآمدتون شده چند برابر ولی راننگان اسنپ و تپسی چی؟ از صبح باید کار کنند تا آخر شب، بعدش هم انگار هیچ.»

«اینقدر قیمت پایینه که دیگه مسافر کورسی خیلی انگشت‌شمار شده و مردم اسنپ یا تپسی می‌گیرن و انتظار کولر هم دارن. با انصاف، یکم خودت رو جای راننده و خانواده‌اش بذار. اینقدر خودخواه نباشید.»

«به نظر بنده کرایه تپسی و اسنپ خیلی پایینه. من که خودرو پژو پارس دارم، اصلا برام به‌صرفه نیست. از روز پنجشنبه تا امروز شنبه، نرفتم کار کنم. روز شنبه تسمه تایم و دسته موتور، شستن انژکتوری و خرید شمع، برام یک میلیون تومن خرج برداشت.»

«کرایه پایینه و هزینه‌ها بالا. من خودم ماشینم صفره اما تا حالا کولر نزدم. پیشنهاد اینکه شرکت یک گزینه اضافه کنه، هر کس کولر می‌خواد، انتخاب کنه و هزینه بده، چشم. مثلا سفر ۷۰۰۰ با کولر بشه ۱۰۰۰۰.»

«با این کرایه‌های کم، طرف ۵ تومن پول اسنپش شده، سوار می‌شه میگه کولر. آخه یه نگاه به کرایت بنداز، بعد بگو کولر. حالا هزین‌های دیگه به کنار؛ با کمیسیون ۱۷ درصد و بنزین ۳ هزار تومن، چی برای راننده می‌مونه؟»

«من راننده اسنپ و تپسی هستم. واقعا کرایه‌ها کمه و هزینه تعمیر و یدکی خیلی گرونه. یعنی هر چقدر کار بکنی، آخر سر که ماشینت خراب می‌شه، می‌خوای تعمیر کنی، باید هر چه کار کردی بدی بره. هیچ فایده‌ای نداره. همش از سر مجبوریه که اسنپ و تپسی کار می‌کنم. من راضی نیستم چون با اینکه روزانه ۸ الی ۱۰ ساعت کار می‌کنم، بازم فایده نداره.»

«لطفا مدیران تاکسی‌های اینترنتی، فکری به حال افزایش کرایه‌ها بکنند و در ۲۴ ساعت، کرایه‌ها رو یکسان نگهدارند. نه اینکه تو ساعت‌های خاص کرایه‌ها رو کاهش بدن که اصلا به‌صرفه نباشه.»

«قیمتا واقعا کمه! اکثر قیمت‌ها رو هم یه ۵۰۰ بهش اضافه می‌کنن تا راننده بدبخت سگ‌دو بزنه واسه پیدا کردن پونصدی، ک اگه اونم نداشته باشی امتیازت رو کم می‌دن! مسافر به من می‌گه الحق و الانصاف، چجوری با این کرایه‌ها حاضر میشین کار کنین!!!»

«هر وقت دو شرکت اینترنتی اسنپ و تپسی، مبلغ دریافتی کمیسیون خودشون رو به نصف رسوندن، چشم؛ ما هم کولر واسه مسافر روشن می‌کنیم.»

خطر کرونا

برخی از رانندگان، ترس از ابتلای خود یا مسافر را به ویروس کرونا، عامل روشن نکردن کولر اعلام کرده‌اند.

«طبق تحقیقات پزشکان و محققان در خارج از کشور، ایجاد فضای سربسته در هر محیطی برای انتقال ویروس کرونا بسیار خطرناک است و با روشن کردن کولر ویروس در هوای بسته خودرو به چرخش درمی‌آید. در نهایت درصد ابتلا تا ۸۰ درصد افزایش می‌یابد و حتی با زدن ماسک استاندارد هم، می‌تواند انتقال بیماری صورت پذیرد. پس بهتر است مسافران عقب بنشینند و پنجره خودرو در هر دو طرف باز باشد.»

«دلایل روشن نکردن کولر عبارتند از بیماری کرونا. ما تنها می‌تونیم دستگیره در رو ضدعفونی کنیم که کولر باعث انتشار بیشتر ویروس می‌شه. شاید مسافر براش مهم نباشه، ولی ما برای سلامتی خودمون ارزش قائل هستیم. دوم هزینه‌های عجیب و غریب تعمیرات که بعضی اجناس حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ درصد گرون شده. سوم سهمیه بنزین به ما نمی‌دن، در نهایت و آخرش که خودت رو بکشی، ۴۵۰ هزار تومان می‌دن که میشه ۱۵۰ لیتر در ماه، در صورتی‌که ما روزی ۴۰ تا ۵۰ لیتر مصرف بنزین داریم. ضمنا ماشین‌های ایرانی تا کولر روشن بشه، آمپر می‌ره بالا و فشار به همه موتور می‌یاد که اگر حواست نباشد حداقل واشر سرسیلندر می‌سوزونی. در آخر، کرایه‌های آژانس حداقل دو برابر تا سه برابر کرایه اسنپ هست، حداقل کمی انصاف چیز خوبیه.»

مسافران: کولر حق ماست

اما در این میان، برخی مسافران نیز تاکید کرده‌اند، کولر خط قرمز آنهاست و رانندگان، حتی اگر از شرایط کار خود راضی نیستند، نباید منتی سر آنها بگذارند.

«راننده هایی که براشون صرف نمی‌کنه کولر بزنند یا غیره…اصلا تو اسنپ یا تپسی فعالیت نکنند… کسی مجبورشون نکرده… اگر گرانی است برای همه است ..نمی‌گویم قطعات با کیفیت است یانه! ولی همه ما یه ماشین ایرانی می‌خریم … و همه ما از همان قطعات استفاده می‌کنیم… و همه ما مرغ و گوشت و برنج یه قیمت استفاده می‌کنیم…راننده تاکسی‌هایی هستن که در کنار اسنپ و تپسی، در طول روز کلی خرده مسافر از صبح تا شب می‌زنند، معلومه که این ماشین‌ها، استهلاک و تعمیرشان خیلی بالاتر در می‌یاد و بعد می‌یان اعتراضشون رو سر مسافر خالی کنند.»

«اگه رانندگان فکر می‌کنن به ضررشون هست کار نکنن!»

«قیمت کرایه‌ها که وحشتناک بالاست، تازه کولرم که نزنن دیگه هیچی. یعنی دارن پول مفت از مسافر می‌گیرن. تو این شرایط پول به راحتی به دست نمی‌یاد که بعضی از راننده‌ها پول مفت می‌خوان.»

«به عنوان یک مسافر معتقد هستم کرایه‌ها باید افزایش پیدا بکنه. اما در عین حال، روشن بودن کولر برای من خط قرمزه و تقریبا بدون استثنا بعد درخواست، کسی روشن نکنه، یک ستاره می‌دم.»

«من خودم اسنپ بودم، الان اومدم بیرون، چون نمی‌صرفید اما این دلیل نمی‌شه که کولر نزنید. کولر حق مسافره، اگر نمی‌صرفه خب انصراف بدید.»

کامنت‌های بیشتر را در گزارش دفاعیات رانندگان اسنپ و تپسی بخوانید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند