https://tejaratnews.com/wp-content/uploads/2021/01/سوری-۱.mp4

در آذر ماه نرخ تورم ۳۰ درصد اعلام شد که این آخرین نرخ اعلامی برای تورم اقتصاد کشور بود. این در حالی است که اقتصاد ایران هم در ابتدای دهه ۹۰ و هم در دهه ۷۰ تورم نزدیک ۵۰ درصد را هم تجربه کرده است. با این حال بسیاری معتقدند تورم کنونی فشار بیشتری نسبت به تورم‌های گذشته بر زندگی مردم وارد کرده است.

داوود سوری، اقتصاددان و استاد دانشگاه در گفتگو با تجارت‌نیوز در این خصوص توضیح می‌دهد که تفاوت میان تورم کنونی و تورم‌ دهه‌های گذشته چیست و کدام یک بیشتر به سطح رفاه مردم ضربه زده است.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

فراتر از خبر
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند
سهم بانک‌ها از مشکلات اقتصادی / بانک‌ها عامل تورم و گرانی‌اند؟

بانک‌ها عامل ایجاد تورم و گرانی بازارها هستند. آنها برای کسب سود بالا وارد بازارهای ارز و سکه و مسکن می‌شوند، با افزایش تقاضا به افزایش قیمت‌ها دامن می‌زنند، در بازارها حباب ایجاد می‌کنند و در نهایت اگر این حباب به هر دلیلی تخلیه شود، این مردم‌اند که متضرر می‌شوند. به گزارش تجارت‌نیوز، این یکی

آیا تاکسی‌ها به پرواز در می‌آیند؟ / چرا فرودگاه امام خمینی (ره) پاسخگو نیست؟

بهمن نزدیک است و طبق وعده مسئولان، پروژه ایرتاکسی باید کلید بخورد؛ این در حالی است روابط عمومی فرودگاه امام خمینی (ره) ادعا می‌کند که برخی اخبار منتشر شده در رسانه‌ها در این مورد نادرست است اما حاضر هم نیست در گفتگویی، اطلاعات صحیح را منتقل کند.