پیش‌بینی قیمت طلا و دلار / ۶۰ ثانیه بازارهای مالی امروز ۲ بهمن

۲ بهمن , ۱۴۰۰
میلاد فوادیان

بورس در معاملات امروز با افزایش شاخص همراه بود اما شاخص هم‌وزن افت هزار و ۴۰۰ واحدی را ثبت کرد. قیمت دلار افزایش یافت اما طلا و سکه با کاهش قیمت همراه بودند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در معاملات امروز بازار رمزارزها بیت‌کوین کانال ۴۰ هزار دلاری را از دست داد و با بیش از هشت درصد افت در ۲۴ ساعت به سطح ۳۸ هزار دلاری سقوط کرد. این نخستین باری است که در چهار ماه اخیر بیت‌کوین کانال ۴۰ هزار دلاری را از دست می‌دهد. در یک ماه گذشته ارزش بیت‌کوین بیش ۲۱ درصد ریخته است.

در حال حاضر ارزش بازار بیت‌کوین در حالی حدود ۷۳۵ میلیارد دلار است که ارزش کل بازار هم به ۱٫۹ هزار میلیارد دلار سقوط کرده است.

اتریوم، دومین ارز بزرگ بازار رمزارزها هم در ۲۴ ساعت گذشته ۹٫۱ درصد افت داشته و بازدهی آن در یک ماه گذشته به حدود منفی ۳۰ درصد رسیده است. محدوده قیمتی ۲۴ ساعت گذشته اتریوم ۲۸۰۰ تا ۳۲۷۰ دلار بوده است.

قیمت‌ها در بازار رمزارزها به صورت لحظه‌ای تغییر می‌کنند. امکان دارد در زمان انتشار این خبر قیمت‌ها تغییراتی را داشته باشند.

طلا و ارز

قیمت دلار در صرافی‌های بانکی امروز شنبه ۲ بهمن با ۴۵ تومان افزایش، ۲۷,۵۷۰ تومان معامله شد. طی معاملات امروز، ۲۷,۶۴۰ تومان بیشترین قیمت و ۲۷,۵۵۵ تومان کمترین قیمت ثبت شده برای دلار است.

قیمت سکه ظهر امروز دوم بهمن‌ماه در بالاترین قیمت ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و در پایین‌ترین قیمت ۱۲ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان تعیین شد.

قیمت اونس جهانی طلا امروز شنبه دوم بهمن‌ماه در بالاترین نرخ ۱۸۳۶ و در پایین‌ترین نرخ ۱۸۲۹ دلار اعلام شد.

قیمت طلا ۱۸ عیار در بالاترین نرخ بازار نیز امروز در بالاترین قیمت یک میلیون و ۲۱۶ هزار تومان و در پایین‌ترین نرخ یک میلیون و ۲۰۹ هزار تومان ثبت شده است.

بورس

شاخص کل بازار سهام پس از دو هفته افت متوالی امروز ۲۴۱۱ واحد رشد کرد و در کانال یک میلیون و ۲۸۱ هزار واحد قرار گرفت. شاخص کل در حالی ۰٫۱۹ واحد رشد کرد که شاخص هم‌وزن ۰٫۴۳ درصد منفی بود.

ارزش کل معاملات بورس امروز ۳۵۰۰ میلیارد تومان بود که نسبت به میانگین هفته گذشته اندکی رشد داشت. امروز نمادهای فولاد، شپنا، شتران و شبندر بیشترین تاثیر مثبت و نوری بیشترین تاثیر منفی را در شاخص کل ثبت کردند.

علی عصاری، کارشناس بازار سهام گفت: بازار امروز همان همیشگی همراه با خروج پول بود. اتفاق خاصی در بورس نیفتاد و از ساعت ۹ و نیم به بعد بازار با خروج پول از سهم‌های بزرگ ریزشی شد. قرار نیست این سوءتفاهم در بین سهامداران رفع شود. با توجه به اینکه آخرین تیر ترکش دولت برای بازار سرمایه به جهت ترمیم مشکلات که دعوت از سهامداران عمده بود هم افاقه نکرد و ظاهرا راهی جز ورود پول نیست. با توجه به بازار امروز نمی‌توان برای فردا بازار خوبی پیش‎‌بینی کرد.

آخرین اخبار بازارهای مختلف را در صفحه بازار تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند