فوری: آتش‌سوزی در برج 15 طبقه تهران

آتش سوزی

یک برج ۱۵ طبقه مسکونی در منطقه ۲ پایتخت دچار آتش‌سوزی شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، جزئیات آتش‌سوزی در برج 15 طبقه تهران اعلام شد.

به نقل از ایرنا، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: ساعت ۲:۴۸ بامداد حادثه آتش‌سوزی در خیابان کاج، تقاطع خیابان اقاقیا به سامانه ۱۲۵ اعلام و بی‌درنگ ماموران چهار ایستگاه آتش‌نشانی به‌همراه تشک، نردبان هیدرولیکی و تجهیزات پشتیبانی به محل حادثه اعزام شدند.

جلال ملکی افزود: با بیان اینکه آتش‌سوزی در طبقه منفی پنج یک ساختمان ۱۵طبقه مسکونی روی داده بود، گفت: مقداری موارد ضایعات در محدود ۱۰متری که غیراصولی ساخته شده بود، دچار آتش‌سوزی شد.

ملکی ادامه داد: در این حادثه دو دستگاه موتورسیکلت و دوچرخه دچار آتش شد و آتش در حال سرایت به یک دستگاه خودرو سمند نیز رسید.

وی با بیان اینکه دود بسیار غلیظی طبقات را فرا گرفته بود، افزود: در زمان وقوع آتش‌سوزی سیستم اعلام حریق به درستی عمل کرده بود و با صدای سیستم هشدار تعدادی از ساکنان از برج خارج شدند.

به گفته سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران، در مجموع بیش از ۱۰۰نفر در داخل برج حضور داشتند که آتش‌نشانان این افراد را به سلامت خارج کردند.

وی خاطرنشان کرد: این ساختمان مجهز به سیستم اطفای حریق نیز بود که البته این سیستم به‌درستی عمل نکرد و ضروری است که موضوع نگهداری و بروزرسانی سیستم‌های اعلام و اطفای حریق در دستور کار مالکان قرار گیرد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند