موضوعات داغ:

آخرین وضعیت سهام عدالت از زبان معاون سازمان خصوصی‌سازی

آخرین وضعیت سهام عدالت از زبان معاون سازمان خصوصی‌سازی

معاون سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه نگران تاثیر آزادسازی سهام عدالت بر بورس نیستیم، گفت: شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی نهایتا طی یک ماه تعیین تکلیف می‌شوند.

به گزارش تجارت‌نیوز، حسن علایی ‌با بیان اینکه پرتفوی سهام عدالت بسیار با ارزش است،‌ گفت: با توجه به روند مثبت بازار سرمایه ایران مشمولان سهام عدالت می‌توانند نسبت به نگهداری بلند مدت این سبد سهام اقدام کنند.

معاون سازمان خصوصی‌سازی گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی بورس هم کسانی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند و هم کسانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند به بانک‌ها مراجعه کنند اما باید این نکته را توجه داشت که اساسا این دو روش با هم متفاوت بوده و در روش غیرمستقیم باید وضعیت افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت مشخص شود.

به گفته علایی کسانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده‌اند باید منتظر تعیین تکلیف وضعیت شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی باشند. چراکه بعد از انتقال اطلاعات از سازمان خصوصی‌سازی به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و مشخص شدن وضعیت تعداد سهامداران در استان‌ها باید فرایند افزایش سرمایه شرکت‌ها و درج نماد آنها در بورس یا فرابورس انجام شود.

معاون واگذاری سهام و بنگاه‌های سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه، فرایند پذیرش شرکتهای سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت حدود یک ماه طول خواهد کشید، گفت: آزادسازی سهام عدالت منافع بسیار زیادی برای مردم ایران به همراه خواهد داشت، توجه داشته باشید که ۶ تا۷ میلیون نفر از مستمری‌بگیران نهادهای حمایتی کشور از مشمولان سهام عدالت هستند و این آزادسازی کمک قابل توجهی به مردم خواهد کرد.

وی افزود: تا روز ۱۰ خرداد ماه اطلاعات نهایی مشمولان به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ارسال خواهد شد تا فرایند افزایش سرمایه شرکت‌ها طبق برنامه ریزی انجام شده صورت گیرد.

این مقام مسئول گفت: با توجه به روند بازار سرمایه پیش‌بینی می‌شود تعداد قابل توجهی به سمت فروش سهام عدالت خود نخواهند رفت. توجه داشته باشید که NAV شرکتها وضعیت افزایش سرمایه‌های پیش رو و شرایط کلی بازار سرمایه نشان می‌دهد که پرتفوی سهام عدالت بسیار ارزشمند است و به نظر می‌رسد، تنها کسانی که نیاز فوری دارند اقدام به فروش خواهند کرد.

علایی گفت: برای کنترل اثر تقاضا از سوی مشمولان سهام عدالت، ساعت‌ها در مجموعه وزارت اقتصاد جلسه برگزار شده است و جوانب مختلف این موضوع سنجیده و تدبیر لازم را در نظر گرفته‌ایم.

وی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص تفاوت وضعیت فعالان بازار سرمایه مشمول سهام عدالت و سایر مردم گفت: سهام عدالت در سبد فعالان بازار سرمایه نیز قرار می‌گیرد اما نکته مهم این است که طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته تنها ۳۰ درصد این پرتفو برای این افراد نیز قابل فروش بوده و از این حیث هیچ گونه تفاوتی وجود ندارد.

منبع: تسنیم 

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند