تجارت‌نیوز از وضعیت امروز بازارها گزارش می‌دهد:

همه بازارها مثبت شدند / آیا روند دلار طبیعی است؟ / آخرین جزئیات از مسکن ملی

همه بازارها مثبت شدند / آیا روند دلار طبیعی است؟ / آخرین جزئیات از مسکن ملی

امروز همه بازارها مثبت شدند. قیمت دلار رشد کرد، قیمت طلا افزایش یافت و شاخص بازار سهام هم یک روند صعودی به خود گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار امروز تا ساعت ۱۶ با ۰٫۵ درصد افزایش، ۱۱ هزار و ۴۰۳ تومان اعلام شده است.

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار هم در بازار آزاد امروز دوشنبه ۲۰ آبان ماه تا ساعت ۱۶ با دو هزار و ۱۰۰ تومان افزایش به ۴۰۸ هزار و ۹۰۰ تومان رسید.

قیمت سکه امامی در بازار آزاد امروز دوشنبه ۲۰ آبان ماه تا ساعت ۱۶ با ۲۷ هزار تومان افزایش به چهار میلیون و ۱۳ هزار تومان رسید.

اما امروز در بورس وضعیت چگونه بود؟

بورس تهران در سومین روز هفته، روندی متعادل و رو به مثبت را سپری کرد؛ در این روز شاخص کل بورس تهران با رشدی بیش از هزار واحد، در کانال ۳۰۳ هزار واحدی قرار گرفت.

روند بورس امروز صعودی بود.

انتشار ماجرای کم شدن پول از برخی حساب‌های بانکی، انتشار جزئیات تامین ارز ۴۲۰۰ تومانی، اعلام جزئیاتی درباره وام خرید کالا در بانک‌ها، اعلام متوسط قیمت میگو و اعلام سهم لوازم آرایشی از هزینه خانوار ایرانی از مهمترین اخبار امروز بودند.

درباره مسکن ملی نیز امروز اعلام شد ثبت نام مسکن ملی از فردا کلید می‌خورد و شروط ثبت نام آن برای متقاضیان در سایت اینترنتی که وزرات راه و شهرسازی اعلام کرده، عنوان شده است؛ اما متقاضیان برای ثبت نام در این طرح به چه شرایطی نیاز دارند؟

در سایت اینترنتی به نشانی https://tem.mrud.ir که قرار است ثبت نام در آن انجام شود هشت شرط برای متقاضیان این مسکن‌ها اعلام شده که جزییات آن را در گزارش «چگونه در مسکن ملی ثبت نام کنیم؟» می‌توان مشاهده کرد.

امروز همچنین پروانه سلحشوری، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم فکر می‌کنند نرخ ارز کنترل شده و اجباری است، یعنی بازار را نگه داشته‌اند نه این که یک روند طبیعی باشد؛ بنابراین من معتقد نیستم که این موضوع به سرمایه اجتماعی دولت افزوده باشد.

حسن روحانی نیز امروز سخنرانی داشت. وی با بیان اینکه با ادامه برجام و طبق قطعنامه ۲۲۳۱ سال آینده، تحریم تسلیحاتی ایران برداشته می‌شود، گفت: تقریباً در کشور ما حدود ۷ میلیون خانوار وضع زندگیشان خوب است و ۱۸ میلیون خانوار نیاز به مساعدت و کمک دارند، به هر خانوار یک حمایتی را ماهانه می‌کنیم که از ماه آینده آغاز می‌کنیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند