موضوعات داغ:
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

جزییاتی از آخرین عرضه اولیه بورس در سال 98

جزییاتی از آخرین عرضه اولیه بورس در سال 98

هرچند عرضه‌های اولیه پتروشیمی آریا ساسول، شرکت‌های زیر مجموعه شستا، صباتامین و شرکت‌های دانش بنیان توسط مقامات مسوول اعلام شده که در برنامه آینده بورس وجود دارد اما فعلا تنها نمادی که اطلاعیه آن در فرابورس درج شده، آریا ساسول است.

به گزارش تجارت‌نیوز، هرچند عرضه‌های اولیه پتروشیمی آریا ساسول، شرکت‌های زیر مجموعه شستا، صباتامین و شرکت‌های دانش بنیان توسط مقامات مسوول اعلام شده که در برنامه آینده بورس وجود دارد اما فعلا تنها نمادی که اطلاعیه آن در فرابورس درج شده، آریا ساسول است.

پس از وقفه عرضه اولیه بورسی از آبان تا بهمن ماه امسال، چهار عرضه اولیه در بهمن ماه امسال و سه عرضه اولیه تاکنون در اسفند ماه انجام شده است. آخرین عرضه اولیه مربوط به عرضه اولیه شگویا بوده است.

در همین حال به نظر می‌رسد عرضه اولیه دیگری در هفته جاری انجام شود.

15 اسفند ماه امسال با درج اطلاعیه شرکت پلیمر آریا ساسول در فرابورس سهامدران می‌توانند منتظر چهارمین عرضه اولیه اسفند ماه امسال باشند.

در مورد عرضه اولیه آریا امیر هامونی در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما، گفت: در تلاش هستیم تا پایان سال عرضه‌های اولیه پتروشیمی آریا ساسول، شرکت‌های زیر مجموعه شستا، صباتامین و شرکت‌های دانش بنیان داشته باشیم. پیشتر گفته شده بود پليمر آرياساسول بورسي شد. آرياساسول با نماد «آريا» در بازار دوم فرابورس درج شد. گفته شده احتمالا سهام پتروشيمي آرياساسول پيش از سال جديد عرضه مي شود.

مدیرعامل فرابورس ادامه داد: با توجه به موج افرادی که تازه وارد بازار سرمایه می‌شود باید از تخصص لازم برای ورود به بازار سرمایه برخوردار باشند و نباید ورود به بازار سرمایه را به عنوان شغل دوم در نظر بگیرند.

هامونی افزود: ما با توجه به زیرساختها، بازار را مدیریت می‌کنیم، اما افراد باید به سطحی از سواد مالی کافی برسند و وقت و اگاهی کافی برای حضور در بازار بورس داشته باشند.

وی ادامه داد: مردم باید از طریق صندوق‌های سرمایه گذاری وارد بازار شوند و به فضای مجازی اطمینان نکنند و از افراد متخصص دارای مجوز از سازمان بورس استفاده و مشاوره برای حضور در بازار بگیرند.

مدیرعامل فرابورس بیان کرد: باید فرهنگ سهامداری را گسترش دهیم و از این بازار ثروت افرینی کنیم و با نگاه بلندمدت در بازار و با کمک دستگاه‌های مرتبط از جمله سازمان بورس بهترین فرصت برای همه و برای اقتصاد ایران رقم بخورد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند