آخرین وضعیت تخلف در واردات ۳۰ هزار موبایل

آخرین وضعیت تخلف در واردات ۳۰ هزار موبایل

رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی درباره آخرین وضعیت رجیستری ۳۰ هزار موبایل غیرقانونی اظهار کرد: هم‌اکنون وضعیت این ۳۰ هزار گوشی در حال بررسی است.

رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی گفت: وضعیت ۳۰ هزار موبایلی که با تخلف وارد کشور شده‌اند در حال بررسی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، مهدی محبی، رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی، درباره آخرین وضعیت رجیستری ۳۰ هزار موبایل غیرقانونی اظهار کرد: هم‌اکنون وضعیت این ۳۰ هزار گوشی در حال بررسی است. جلسات مختلفی برای بررسی این میزان از واردات تلفن همراه با سوءاستفاده از کالای همراه مسافری برگزار شده است که باید نحوه شکایات از طریق وزارت صمت پیگیری شود.

رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی یادآوری کرد: ورود این تلفن‎های همراه، زمانی رخ داده که همکاران گمرکی، بی‌اطلاع از ورود این تلفن‌های همراه، از سامانه همتا، استعلامات لازم را گرفتند، این در حالی است که بر اساس استعلام این سامانه، این موبایل‌ها، مشکلی نداشته و ورودشان به‌صورت قانونی صورت پذیرفته، اما باید همکاران، آگاه باشند که ورود آنها، با تخلفاتی همراه بوده است.

گفتنی است، به دنبال فعال شدن سامانه رجیستری تلفن همراه و قطع شدن درآمد قاچاقچیانی که از واردات موبایل، مبالغ کلانی نصیب‌شان می‌شد، واردات گوشی‌های موبایل به صورت مسافری با عوارض گمرکی کمتر، تبدیل به یک راه برای سوء‌استفاده‌گران شده است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند