آزادراه ارومیه _ تبریز آزادراه نیست

آزادراه ارومیه _ تبریز آزادراه نیست

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت: آزاد راه ارومیه _ تبریز فعلا شاخص آزاد راهی ندارد.

عبدالحسین علی‌اکبری با بیان اینکه یکی از شاخصه‌های منفی استان کمبود آزاد راه است افزود: در مقایسه با سایر استان‌ها در موضوع ازادراه عقب هستیم و آزادراه ارومیه _ تبریز به دلیل کامل نبودن تقاطع های غیر همسطح آن فعلا شاخص آزادراهی ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی‌اکبری با بیان اینکه از ۸ هزار کیلومتر راه روستایی استان، فقط ۴ هزار کیلومتر آسفالت شده تصریح کرد: 50 درصد از راههای روستایی استان آسفالت هستند که متاسفانه از میانگین کشوری عقبیم که با تزریق اعتبارات در صدد بهبود راههای روستایی در استان هستیم.

علی اکبری با اشاره به پروژه های در دست اقدام این اداره کل در سال جاری افزود: 300 کیلومتر لکه گیری و روکش آسفالت راههای اصلی، فرعی و روستایی در دست اقدام است که بیش از 40 درصد پیمانکاران این پروژه ها مشخص شده و بخشی از عملیات لکه گیری و اسفالت در حال اجراست که 105 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی با اشاره به تعمیر پل‌های گلستانه و هاشم اباد بخش سیلوانه تصریح کرد: در حدود 60 درصد از عملیات ساخت این دو پل که دراثر سیل سال گذشته تخریب شده بود انجام شده و تا شهریور سال‌جاری به بهره‌برداری می‌رسند.

وی ادامه داد: عملیات احداث پل پوش آباد اشنویه نیز آغاز شده و در حدود 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

علی اکبری در خصوص وضعیت بزرگراه‌های استان نیز بیان کرد: امسال درنظر داریم عملیات نصب نیوجرسی بتنی در رفوژ میانی 30 کیلومتر از بزرگراه‌های استان انجام شود.

 

منبع:ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند