آغاز بازخوانی جعبه سیاه «هواپیمای سانحه دیده ترکیه‌ای در ایران»

آغاز بازخوانی جعبه سیاه «هواپیمای سانحه دیده ترکیه‌ای در ایران»

مسئول بررسی سانحه هواپیمای چلنجر ترکیه‌ای از بازخوانی جعبه سیاه هواپیمایی مذکور خبر داد.

بنابر اعلام سازمان هواپیمایی کشوری، جابر گودرزی گفت: تیم بررسی سانحه هواپیمای چلنجر ۶۰۴ ترکیه‌ای، از روز چهارشنبه (دیروز) کار بازخوانی جعبه‌ سیاه هواپیما (FDR,CVR) را در کشور فرانسه و با حضور نمایندگان هواپیمایی کشوری ترکیه، نمایندگان بررسی سانحه کانادا و کارخانه سازنده آغاز کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بعدازظهر روز یک‌شنبه ۲۰ اسفند ۹۶ یک فروند هواپیمایی جت تجاری از نوع چلنجر ۶۰ ثبت کشور ترکیه که از فرودگاه شارجه در امارات متحده عربی عازم فرودگاه آتاتورک استانبول بود، از صحفه رادار محو و در رشته کوه‌های زاگرس حوالی شهرکرد سقوط کرد.

این پرواز در ساعت ۱۶:۵۹ به وقت محلی وارد فضای کشور جمهوری اسلامی ایران شده و در حدود ساعت ۱۸:۰۹ به وقت محلی دچار سانحه شد.

به استناد اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری در همان زمان، بر اساس مکالمات خلبان پرواز با مرکز کنترل فضای کشور خلبان به علت بروز مشکل فنی درخواست کاهش ارتفاع کرد که در حین کاهش ارتفاع در حدود ۳۲ هزار پایی ضمن افت شدید سرعت از صحفه رادار محو شد.

این هواپیما دارای ۳ نفر خدمه پروازی و هشت مسافر بوده است. ملیت دو نفر از مسافرین اسپانیایی و بقیه سرنشینان تبعه کشور ترکیه بود که همه سرنشینان آن جان باختند.

 

منبع:مهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند