کد خبر: 218794

آغاز بازدید نوروزی از حدود ۶ هزار جایگاه سوخت

یک‌هزار و ۱۹۱ جایگاه تک‌منظوره بنزین، ۲ هزار و ۲۵۵ جایگاه دومنظوره (بنزین و گازوییل)، ۲۴ جایگاه تک‌منظوره گازوییل، یک‌هزار و ۴۸۹ جایگاه سی.ان.جی و ۹۶۰ جایگاه دومنظوره (بنزین و سی.ان.جی) در سراسر کشور برای عرضه سوخت به مسافران نوروزی آماده‌اند.

سرویس بازار -

نخستین گروه بازرسان طرح نظارت بر عرضه مطلوب فرآورده‌های نفتی عازم مناطق شدند تا کنار کارشناسان مناطق کیفیت سوخت، تجهیزات فنی جایگاه‌ها و رعایت نکات ایمنی و زیست محیطی را بررسی کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، این جایگاه‌ها در همه ساعت‌های شبانه روز تعطیلات نوروزی از نظر آمادگی کامل و تامین سوخت مورد نیاز مصرف کنندگان پایش می‌شود.

این طرح هر سال به منظور اطمینان از آمادگی کامل جایگاه‌های کشور بویژه در مسیرهای پرتردد در ۲ مرحله اجرا می‌شود که زمکان اجرای مرحله دوم آن در آستانه تعطیلات پایانی سال است.

در این طرح کارشناسان واحدهای خدمات مهندسی، کنترل و نظارت، ایمنی و سامانه هوشمند سوخت برای ارائه خدمات مطلوب‌تر از روزهای پایانی سال تا پایان تعطیلات نوروز در جایگاه‌های سطح کشور مستقر بوده و بر تأمین و ارسال بموقع فرآورده در جایگاه‌ها و همچنین عرضه مطلوب و استاندارد نظارت می‌کنند.

این گروه‌ها طبق برنامه ریزی و تقسیم بندی‌های کشوری از همه جایگاه‌ها بازدید و نسبت به بررسی و ارزیابی عملکرد متصدیان و آمادگی جایگاه‌ها جهت ارائه خدمات به مراجعین اقدام و سپس نارسایی‌ها و مشکلات موجود را به مالکان جایگاه‌های مربوطه و روسای نواحی منعکس می‌کنند.

میانگین مصرف روزانه بنزین از آغاز امسال تا نوزدهم اسفند به ۸۰ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر رسید که نسبت به مدت مشابه پارسال، رشد هشت درصدی را نشان می‌دهد.

همه ساله با فرارسیدن تعطیلات نوروزی، میزان مصرف بنزین به روزانه ۱۰۰ میلیون لیتر نزدیک می‌شود.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.