کد خبر: 170750

آغاز توسعه اشتغال در مناطق روستایی کشور

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام خبر آغاز توسعه اشتغال در مناطق روستایی کشور، از برگزاری نشست‌های منطقه‌ای و ملی برای پیشبرد اشتغال روستایی در کشور خبر داد.

سرویس اقتصاد کلان -

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام خبر آغاز توسعه اشتغال در مناطق روستایی کشور، از برگزاری نشست‌های منطقه‌ای و ملی برای پیشبرد اشتغال روستایی در کشور خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی ربیعی روز سه‌شنبه در پایان نشست کارگروه ملی اشتغال روستایی که با حضور ابوالفضل رضوی، معاون توسعه روستایی رئیس‌جمهوری، مسئولان اموربانکی، نمایندگان سازمان برنامه و بودجه و دستگاه‌های اجرایی و حمایتی در محل وزارت کار برگزار شد، افزود: ازجمله تصمیم‌های گرفته شده در این نشست، می‌توان به ایجاد کمیته آموزش روستایی با تاکید بر رسته‌های روستا با مسئولیت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و دستگاه‌های مجری اشتغال اشاره کرد.

وی بیان داشت: نحوه ارائه تسهیلات و تضامین توسط بانک‌ها، ایجاد نهادهای کلینیک مشاوره و مشاوره هدایت متقاضیان و همچنین برنامه‌ریزی برای بازار فروش و اتصال بازارها و برنامه‌ریزی برای چرخه اقتصادی کار از جمله مباحث دیگر در این نشست بود.

ربیعی افزود: چگونگی سیستم نظارت و پایش نیز از جمله موضوعاتی بود که در کارگروه ملی اشتغال روستایی بر آن تاکید شد.

از جمله طرح‌های اشتغال فراگیر که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آن را در کشور پیگیری می‌کند، طرح «یک‌هزار روستا یک‌هزار تعاونی» است.

برای اجرای این طرح ۲۰۰ هزار میلیارد ریال منابع از صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شده که صبح امروز معاون امور تعاون وزارت کار، از تصویب آیین‌نامه اجرایی استفاده از این تسهیلات خبر داد.

در این طرح، هر روستا بنا به قابلیت‌هایی که در عرصه‌های مختلف دارد می‌تواند با ایجاد تعاونی نه تنها به تولید ملی کمک کند، بلکه با ایجاد اشتغال از مهاجرت روستاییان به شهرها و حتی در برخی موارد به اشتغال معکوس کمک کند.

طرح یک‌هزار روستا یک‌هزار تعاونی در روستاهای کشور و مناطق شهری کمتر از ۱۰ هزار نفر اجرا خواهد شد.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.