آغاز توسعه اشتغال در مناطق روستایی کشور – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : عضویت در شانگهای و بریکس جنبه تجاری ندارد/ بدون FATF گشایش اقتصادی بی‌معناست

آغاز توسعه اشتغال در مناطق روستایی کشور

روستایی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام خبر آغاز توسعه اشتغال در مناطق روستایی کشور، از برگزاری نشست‌های منطقه‌ای و ملی برای پیشبرد اشتغال روستایی در کشور خبر داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام خبر آغاز توسعه اشتغال در مناطق روستایی کشور، از برگزاری نشست‌های منطقه‌ای و ملی برای پیشبرد اشتغال روستایی در کشور خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی ربیعی روز سه‌شنبه در پایان نشست کارگروه ملی اشتغال روستایی که با حضور ابوالفضل رضوی، معاون توسعه روستایی رئیس‌جمهوری، مسئولان اموربانکی، نمایندگان سازمان برنامه و بودجه و دستگاه‌های اجرایی و حمایتی در محل وزارت کار برگزار شد، افزود: ازجمله تصمیم‌های گرفته شده در این نشست، می‌توان به ایجاد کمیته آموزش روستایی با تاکید بر رسته‌های روستا با مسئولیت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و دستگاه‌های مجری اشتغال اشاره کرد.

وی بیان داشت: نحوه ارائه تسهیلات و تضامین توسط بانک‌ها، ایجاد نهادهای کلینیک مشاوره و مشاوره هدایت متقاضیان و همچنین برنامه‌ریزی برای بازار فروش و اتصال بازارها و برنامه‌ریزی برای چرخه اقتصادی کار از جمله مباحث دیگر در این نشست بود.

ربیعی افزود: چگونگی سیستم نظارت و پایش نیز از جمله موضوعاتی بود که در کارگروه ملی اشتغال روستایی بر آن تاکید شد.

از جمله طرح‌های اشتغال فراگیر که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آن را در کشور پیگیری می‌کند، طرح «یک‌هزار روستا یک‌هزار تعاونی» است.

برای اجرای این طرح 200 هزار میلیارد ریال منابع از صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شده که صبح امروز معاون امور تعاون وزارت کار، از تصویب آیین‌نامه اجرایی استفاده از این تسهیلات خبر داد.

در این طرح، هر روستا بنا به قابلیت‌هایی که در عرصه‌های مختلف دارد می‌تواند با ایجاد تعاونی نه تنها به تولید ملی کمک کند، بلکه با ایجاد اشتغال از مهاجرت روستاییان به شهرها و حتی در برخی موارد به اشتغال معکوس کمک کند.

طرح یک‌هزار روستا یک‌هزار تعاونی در روستاهای کشور و مناطق شهری کمتر از 10 هزار نفر اجرا خواهد شد.

 

منبع: ایرنا

نظرات