در گفتگوی تجارت‌نیوز با یک کارشناس بورسی مطرح شد:

خریدهای هوشمند در بورس در حال انجام است / آینده بازار سهام چه می‌شود؟

خریدهای هوشمند در بورس در حال انجام است / آینده بازار سهام چه می‌شود؟

در ادامه ریزش‌های بازار سهام امروز نیز شاخص کل بازار بیش از سه درصد ریزش کرد اما بازار سهام کی دوباره به سیر صعودی خود بازمی‌گردد؟

ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با آینده بازار سهام بیان کرد: اتفاقی که این روزها در بازار سرمایه افتاده اگرچه بنده را نیز همانند همه ناراحت می‌کند تلنگری است که یادمان نرود بازار سرمایه برای سرمایه‌گذاری است نه جایی برای ساختن ویلا و برج.

وی افزود: اما اصل قضیه که با توجه به نمودار شاخص کل مقاومت جدی میانگین متحرک را در گام اول پیش‌رو دارد، حرکت بعدی شاخص کل در حوالی یک میلیون و 600 هزار واحد و کمی پایین‌تر است. اما روی خوش داستان واگرایی شکل گرفته در اندیکاتور RIS  است که نشان از خریدهای هوشمندانه در این سطوح قیمتی است. حمایت‌های پیش روی شاخص کف قبلی یعنی 1600 هزار واحد و حمایت بعدی در 8/161 فیبوناچی در حدود 1550 هزار خواهد بود و در اکثر سهم‌ها در نقطه اشباع فروش قرار داریم اما سیگنال خریدی فعلا مشاهده نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بهترین کار برخی مواقع کاری انجام ندادن است. در برگشت شاخص مجددا تحلیلی از وضعیت آن ارائه خواهم داد.

این کارشناس بازار سرمایه در رابطه با پیش‌بینی‌ها از بازار سرمایه اظهار کرد: صعودی یا نزولی بودن بازار به حرف کسی نیست، بازار سهام به حرف کسی حرکت نمی‌کند.

وی در ادامه گفت: در پنجم شهریور در مصاحبه‌ای با تجارت‌نیوز داشتم حرکت صعودی بازار را دستوری عنوان بیان کردم، همچنین در جمله‌ای نظر شخصی خود را که به صعودی بودن بازار فعلا امیدی نیست اعلام کردم اما این مصاحبه به مذاق افراد زیادی خوش نیامد.

رئیسی تصریح کرد: آنچه در سال‌هایی که در بازار سرمایه آموختم این بود که اگر می‌خواهم تحلیل درستی ارائه نمایم باید بیرون از گود باشم و از بیرون نگاه کنم نه این که به‌خاطر داشتن سهام و دلخوش بودن همیشه در جهت منافع خویش روند بازار ترسیم نمایم. نکته دیگری که باید عرض کنم مطالبی که تحلیلگر عنوان می‌کند پیش‌بینی شخصی است که ممکن است خطا نیز داشته باشد، چرا که املا نانوشته است که خطا ندارد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند