نایب‌رئیس اتاق بازرگانی از آینده بورس می‌گوید

نایب‌رئیس اتاق بازرگانی از آینده بورس می‌گوید

نایب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران می‌گوید آینده بازار سرمایه منوط به تصمیم‌هایی است که در این زمینه گرفته خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار بورس تهران در طول ماه‌های گذشته با رشدی قابل توجه به صدر بازارهای سودده در اقتصاد ایران رسیده و همین امر باعث شده تعداد زیادی از سهامداران جدید با دریافت کد بورسی، شانس خود را برای افزایش سرمایه‌هایشان امتحان کنند.

با وجود رکوردشکنی‌های پی‌درپی بورس در ماه‌های گذشته، در روزهای اخیر این بازار روندی سینوسی را پیش گرفته و پس از افت قابل توجه شاخص در هفته‌های قبل، از ابتدای هفته جاری به ثبات نسبی رسیده است. با این وجود برخی سهامداران همچنان نگران آینده بازار و سرنوشت پول‌هایشان هستند.

حسین سلاح‌ورزی، نایب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشته: بورس بخش عمده‌ای از مسیر اصلاحی را طی کرده و با توقف تصمیمات ناصواب، در روزهای آتی نمادهای ارزنده با رشد و سهام غیر ارزنده با کاهش قیمت به مسیر خود ادامه خواهند داد.

وی افزود: اگر مداخله و دستکاری در بازار نباشد، بورس ضمن رشد با ثبات، نقش علامت‌دهی به نظام اقتصادی را به خوبی ایفا خواهد کرد.

نایب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران، همچنین به لزوم خصوصی‌سازی و توجه جدی به این مقوله در اقتصاد ایران نیز پرداخت و گفت: خصوصی‌سازی و آزادسازی اقتصاد نمادی از شایسته‌سالاری و توسعه‌گرایی و اتکای حاکمیت به قدرت و اراده ملت و ترویج مسئولیت‌پذیری و ارزش آفرینی در میان آحاد مردم است. چرا مجلس فراکسیونی برای تعقیب مطالبه اساسی خصوصی‌سازی و آزادسازی کامل اقتصاد کشور ندارد؟

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند