موضوعات داغ:
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

سومین گروه انتخاباتی اعلام حضور کرد / ریزش 10 نفره از گروه ائتلاف برای فردا

سومین گروه انتخاباتی اعلام حضور کرد / ریزش 10 نفره از گروه ائتلاف برای فردا

ائتلاف برای فردا نيز به عنوان سومين ائتلاف برای حضور در نهمين دوره انتخابات اتاق بازرگانی اعلام موجوديت كرد. این گروه انتخاباتی در دوره قبل بیشترین کرسی هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران را کسب کرده بود اما در دوره پیش رو 10 نفر از اعضای قبلی خود را در اختیار ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، ائتلاف برای فردا نيز به عنوان سومين ائتلاف براي حضور در نهمين دوره انتخابات اتاق بازرگانی اعلام موجوديت كرد. این گروه انتخاباتی در دوره قبل بیشترین کرسی هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران را کسب کرده بود اما در دوره پیش رو 10 نفر از اعضای قبلی خود را در اختیار ندارد.

در همین حال رئیس کنفدراسیون صادرات به عنوان عضوی از گروه ائتلاف برای فردا به تجارت‌نیوز گفت: در دوره گذشته گروه ائتلاف برای فردا با ایده و روشی نو وارد انتخابات شد و افراد با اکثریت قاطع به هیات نمایندگان اتاق تهران ورود پیدا کردند. حالا در این دوره معتقد هستیم کسانی که در یک دوره فعالیت کرده و احساس می‌کنند که باید افراد دیگری، با توانایی و انرژی بیشتر جایگزینشان شوند، در این انتخابات کناره‌گیری کنند تا افراد جوان دیگری روی کار آیند.

محمد لاهوتی افزود: ما براین باوریم که صندلی‌ها باید گردشی باشد. انتقادی که به برخی دوستانی که در همه محافل پیشگام و پیش‌قدم هستند، این بود که اجازه دهند افرادی با انرژی بیشتر وارد اتاق شوند. از این رو با مشورتی که با برخی پیشکسوتان داشتیم، منجر به کناره‌گیری برخی از آنها شد تا افراد با انرژی بیشتری در این عرصه شروع به فعالیت کنند.

او درباره این پرسش که گروه ائتلاف فردا نسبت به دوره گذشته چه تعداد افراد در آن ریزش داشته است؟ پاسخ داد: تعدادی که نسبت به 40 نفر دوره قبل خارج شدند حدود 10 نفر است که قطعا دوستان دیگری جایگزین این افراد خواهد شد. اما اینکه چه کسانی قرار است در این لیست قرار بگیرند هنوز مشخص نیست که در هفته‌های آینده تصمیمی در این رابطه اتخاذ خواهد شد.

به فردا فکر کنید

سخنان محمد لاهوتی در حالی مطرح می‌شود که ائتلاف برای فردا به عنوان برنده قاطع انتخابات قبلی اتاق بازرگانی با صدور بیانیه‌ای برای حضور در نهمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی اعلام حضور کرده است. در این متن آمده است: اقتصاد ایران در شرایط بی‌سابقه‌ای قرار گرفته است. از سویی تحریم‌های غیرمنصفانه و غیرقانونی آمریکا، فشار را بر شانه‌های اقتصاد ایران سنگین کرده و از سوی دیگر نارسایی‌های اقتصادی و مدیریتی داخلی، فعالان اقتصادی را در تنگنای جدی قرار داده است. بخش خصوصی که دل در گروی رشد و توسعه‌ی ایران دارد، امیدوارانه چشم به فردا دوخته است، به روزی که کالای سیاست از بازار اقتصاد برچیده شود و اقتصاد ایران در سراسر دنیا دامن بگستراند.

فعالان اقتصادی بیش از هر قشری در جامعه اهمیت داشتن روابط پایدار و بر پایه تعامل با جامعه‌ی جهانی را درک می‌کنند و آن را شرط لازم برای بالندگی اقتصاد کشور می‌دانند. اقتصاد آسیب‌دیده و نشسته ایران نیاز به دو بال دارد، یکی اتکا به توان و ظرفیت‌های داخلی و دیگری پیوند و همکاری گسترده و همه‌جانبه با جهان. و بدون هر یک از این دو بال پرواز و اوج‌گیری اقتصاد ممکن نیست. در چنین شرایطی نهاد بخش خصوصی بار دیگر در آستانه انتخابات خود قرارگرفته است. در میانه تندبادی که در اقتصاد ایران درگرفته باید هم نهاد بخش خصوصی را حفظ کرد و هم آن را بیش از پیش خانه و پناهگاه اعضایش ساخت.

ائتلاف برای فردا با درک مسئولیت تاریخی خود و رسالت اتاق آینده، بار دیگر پای به صحنه انتخابات می‌گذارد تا در امتداد چهار سال تلاش یکپارچه، بی‌حاشیه و مبتکرانه، که به روایت گزارش‌های مستقل با رضایت بالای اعضای اتاق همراه بوده است، پرچم‌دار راستین و یگانه بخش خصوصی پایتخت و یاریگر اقتصاد ملی در این برهه خطیر و پرچالش باشد.

ائتلاف برای فردا در انتخابات گذشته به پشتوانه بیشترین تعداد تشکل‌های ملی اقتصادی و آرای اعضای محترم، توانست پس از چند دوره چنددستگی، اتاق تهران را یک‌صدا در مسیر ماموریت‌هایش قرار دهد و توان اتاق را در متن موضوعات و بر مشکلات اعضا و محیط کسب‌وکار متمرکز کند. «ائتلاف برای فردا» در دوره گذشته، بانی اخلاق در اتاق بوده است و کماکان با این باور به راه خود ادامه خواهد داد. ما خرسندیم که یک دوره همکاری صمیمانه این فرصت را برایمان فراهم آورد تا از یک ائتلاف انتخاباتی به یک تیم منسجم و هم‌فکر بدل شویم و سرمایه اعتماد و باور جامعه تشکلی و اعضای اتاق را به این حرکت افزون کنیم. ما برای تقویت بیشتر این سرمایه بر آنیم که مجال حضور نخبگان بیشتری را در اتاق فراهم آوریم، از پیشکسوتان گرفته تا بانوان و جوانان. عده‌ای از ما این دوره در کنار ائتلاف خواهند بود تا عده دیگری از شایستگان به ما بپیوندند و این‌چنین به گردش نخبگان و پرهیز از انحصار وفادار خواهیم ماند. سربلندیم از اینکه حرکت ما پر از رویش و عاری از ریزش بوده است.

آری، این‌چنین می‌شود یک رویا را به واقعیت بدل نمود، اینکه جمع را مقدم بر افراد بشماریم و خالصانه برای آینده بخش خصوصی گرد هم آییم. بر این باوریم که تیم نامزدهای «ائتلاف برای فردا» قوی‌تر و فراگیرتر از دوره پیش است و نماینده شایسته‌ای برای جامعه کسب‌وکار و اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران خواهد بود.

پس بار دیگر از همه‌ اعضای اتاق صمیمانه و مشتاقانه دعوت می‌کنیم تا با شرکت در انتخابات یازدهم اسفندماه، راهی را که آمده‌ایم تداوم بخشند. در برابر تندباد باید ایستادگی کنیم، با عزمی استوار و گام‌هایی محکم، دست در دست هم، یکپارچه و یک‌صدا، با ائتلافی آزموده و راستین و برای فردای بخش خصوصی ایران عزیز.

جدیدترین اتفاقات مربوط به این دوره از انتخابات اتاق بازرگانی را می‌توانید در سلسله اخبار انتخابات اتاق بازرگانی تجارت‌نیوز ملاحظه کنید.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند