موضوعات داغ:

اتمام مراحل اجرایی فاز چهارم ستاره خلیج فارس در کمتر از دو سال

اتمام مراحل اجرایی فاز چهارم ستاره خلیج فارس در کمتر از دو سال

مدیر برنامه‌ریزی و کنترل پروژه شرکت نفت ستاره خلیج فارس ضمن تشریح چشم‌انداز صادراتی این پالایشگاه بیان کرد: مراحل اجرایی فاز چهارم ستاره خلیج فارس در کمتر از دو سال آینده به اتمام خواهد رسید.

احمد شریعتمداری توسعه تجارت خارجی و به‌ویژه صادرات را از عوامل موثر در توسعه اقتصادی کشورها دانست و گفت: توسعه‌ صادرات می‌تواند علاوه بر رشد اقتصادی، موجب افزایش توان رقابت پذیری کشورها در عرصه‌های منطقه‌ای و بین المللی را به وجود آورد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: صادرات فرآورده‌های نفتی موجب جلوگیری از خام فروشی می‌شود و باید توجه داشت که توجه ویژه به صادرات علاوه بر حرکت در راستای اهداف و برنامه‌های کلی نظام، گام موثری در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

شریعتمداری تاکید کرد: بی‌تردید پالایشگاه استراتژیک میعانات گازی ستاره خلیج فارس که بزرگ‌ترین پالایشگاه میعانات گازی جهان محسوب می‌شود، با حجم عظیم تولیدات فرآورده‌های نفتی توانسته است اراده و عزم ملی ملت شریف ایران را در توسعه صادرات و نقش آفرینی در بازارهای جهانی به نمایش بگذارد.

مدیر برنامه‌ریزی و کنترل پروژه شرکت نفت ستاره خلیج فارس بیان کرد: پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس علاوه بر خودکفائی در تولید فرآورده‌های نفتی، جمهوری اسلامی ایران را برای اولین بار از واردکننده به صادرکننده بنزین تبدیل کرده است.

وی اضافه کرد: با توجه به روند افزایشی تولید میعانات گازی ناشی از به بهره برداری رسیدن فازهای پارس جنوبی و به منظور مقابله با تحریم‌های احتمالی، عملیات ساخت فاز چهارم نیز که در مطالعات اولیه پیش‌بینی شده بود، آغاز شده است و طی برنامه زمانبندی دو ساله مراحل اجرایی آن به اتمام خواهد رسید.

شریعتمداری در پایان گفت: ستاره خلیج فارس با گشایش زنجیره تولید فرآورده‌های نفتی منطبق بر استانداردهای روزآمد جهانی علاوه بر تامین نیازهای داخلی، ایران را در جمع باشگاه صادرکنندگان این محصولات به رقیبی پایدار تبدیل کرده است که امیدواریم با بهره برداری کامل از فازهای در دست احداث افتخارات هر روز افزون شود.

 

منبع:ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند