آخرین تصمیمات در مورد بازگشایی دانشگاه‌ها

آخرین تصمیمات در مورد بازگشایی دانشگاه‌ها

رئیس‌جمهور گفت: روند واکسیناسیون سرعت می‌گیرد و امیدواریم در این صورت، شاهد بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جدید باشیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، سیدابراهیم رئیسی طی سخنانی در هشتمین جلسه مشترک هیات رئیسه و کمیسیون‌های مجلس خبرگان با اظهار امیدواری نسبت به تسریع در واکسیناسیون تأکید کرد: در گفت‌وگوهایی که با کشورهای مختلف صورت گرفته، روند واکسیناسیون سرعت می‌گیرد و امیدواریم با این اقدام شاهد بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جدید باشیم (ایسنا).

رئیسی، روز گذشته در جلسه هیات دولت با بیان اینکه مراکز واکسیناسیون به همت وزارت بهداشت و همکاری نهادهای ذیربط ۲ تا ۳ برابر شده است، گفت: امیدواریم با تامین واکسن‌های مورد نیاز از محل واردات و تولیدات داخلی هر چه سریع‌تر امکان بازگشایی مراکز آموزشی فراهم شود و اگر رسیدن به حدنصاب لازم با تاخیر انجام شود، بازگشایی مراکز آموزشی نیز با تاخیر انجام خواهد شد (پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری).

روش ترکیبی آموزش چیست؟

بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز گفت که این وزارتخانه آموزش مجازی را دیگر قبول ندارد و روش ترکیبی را برای بازگشایی دانشگاه‌ها از مهر در نظر گرفته‌ است.

او در خصوص آخرین وضعیت واکسیناسیون دانشجویان، گفت: برای این که بتوانیم بازگشایی دانشگاه‌ها را انجام دهیم برنامه داریم تا تمامی استادان و دانشجویان واکسینه شوند.

عین‌اللهی افزود: واکسیناسیون هوشمند یعنی بر اساس وظایفی که هر صنفی دارد آن را انجام دهیم، بازگشایی دانشگاه‌ها خیلی مهم است و بنابراین ما واکسیناسیون دانشجویان، استادان، پرسنل مرتبط در دانشگاه‌ها مانند پرسنل آزمایشگاه‌ها و اداره‌ها را باید در مدت کوتاهی قبل از بازگشایی دانشگاه‌ها انجام دهیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص حضوری شدن آموزش‌ها از مهر برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی، گفت: این که آموزش‌ها از مهر به صورت خالص، مجازی باشند را دیگر قبول نداریم و کاملا حضوری هم امکان‌پذیر نیست، بنابراین روش ترکیبی را برای بازگشایی دانشگاه‌ها از مهر به کار می‌گیریم.

عین‌اللهی خاطرنشان کرد: روش ترکیبی به این صورت است که کلاس‌ها حتما دایر شوند و مساله مهم در این موضوع تعداد دانشجویان در کلاس‌های حضوری است، بنابراین هر دانشگاهی با توجه به شرایط و میزان آلودگی که در شهر و مکان مربوطه دارد، می‌تواند تعداد دانشجویان خود را مشخص کند، اگر یک کلاسی ۳۰ نفر جمعیت دارد باید آن را با ظرفیت ۱۰ نفری برگزار کند و مابقی به شیوه مجازی آموزش ببیند (باشگاه خبرنگاران جوان).

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند