احتمال کاهش قیمت گوشت گوسفندی در بازار راکد هفته آینده

احتمال کاهش قیمت گوشت گوسفندی در بازار راکد هفته آینده
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی، با بیان اینکه بازار این گوشت بسیار راکد است، گفت: اگر همین روند ادامه یابد، احتمال دارد هفته آینده قیمت این کالا در بازار کاهش پیدا کند.

با بیان اینکه قیمت گوشت گوسفندی بعد از عید قربان ارزان نشده است؛ اظهار داشت: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم شقه بدون دنبه برای مصرف‌کنندگان بین ۴۳ تا ۴۴ هزار تومان است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با اشاره به اینکه بازار این کالا طی روزهای اخیر بسیار راکد است، افزود: میزان فروش‌ها کم شده و اگر همین روند ادامه یابد، احتمال کاهش قیمت وجود دارد.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی ادامه داد: گوشت‌های وارداتی خلاء بازار را پر کرده و با توجه به تعطیلات پیش رو و همچنین اینکه در اواخر شهریور و در آستانه فرار رسیدن ماه مهر قرار داریم، بازار رونق چندانی ندارد؛ بنابراین احتمال دارد هفته آینده ما شاهد کاهش قیمت این نوع گوشت در بازار باشیم.

ملکی با بیان اینکه دام داخلی کم است، گفت: بنابراین عرضه گوشت‌های وارداتی چندان در قیمت داخل تاثیر نگذاشته است و دامداران داخلی، انگیزه چندانی برای عرضه با سرعت دام‌هایشان به بازار ندارند؛ چرا که تا چند روز آینده کم‌کم ورود حجاج به کشور آغاز می‌شود و بعد از آن نیز ماه محرم را پیش رو داریم.

وی تاکید کرد: با این حال اگر واردات انجام نمی‌شد، با بحران قیمت گوشت در بازار مواجه می‌شدیم.

 

منبع: مهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند