احتکار کره شایعه‌ای بیش نیست

احتکار کره شایعه‌ای بیش نیست

یک مقام مسئول گفت: با توجه به فراوانی کره در سطح بازار و ارائه محصول با تخفیف از سوی برخی فروشگاه‌ها، موضوع احتکار صحت ندارد.

علی رجبی رئیس اتحادیه فروشندگان لبنیات سنتی تهران، احتکار کره از سوی برخی برندهای لبنی را تکذیب کرد و گفت: احتکار زمانی رخ می‌دهد که با کمبود و کسری در بازار مواجه شویم، این درحالی است که هم اکنون نه تنها کسری در عرضه کره نداریم بلکه برخی فروشگاه‌ها این محصول را با تخفیف به مشتریان خود عرضه می‌کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: با وجود آنکه تاکنون گزارشی مبنی بر کمبود عرضه و کسری موجودی از سوی واحدهای صنفی به اتحادیه گزارش نشده است، موضوع احتکار کره شایعه‌ای بیش نیست.

به گفته رجبی با توجه به فراوانی کره در سطح بازار نمی‌دانم این موضوع از کجا نشات گرفته است؟ چرا که در شرایط کنونی شاهد توزیع انبوه محصول از سوی تمامی برندهای لبنی هستیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان لبنیات سنتی در پاسخ به این سوال که آیا نوسان نرخ ارز نمی‌تواند عاملی برای احتکار این محصول وارداتی باشد، تصریح کرد: نوسان نرخ ارز تاثیری بر روند توزیع محصول نداشته است و موضوع احتکار تنها در شرایطی صدق می‌کند که با کسری عرضه در مغازه ها روبه‌رو باشیم.

 

منبع:

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند