موضوعات داغ:
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

آخرین یارانه نقدی امسال واریز شد / در 6 ماهه اخیر به چه کسانی یارانه پرداخت نشد؟

آخرین یارانه نقدی امسال واریز شد / در 6 ماهه اخیر به چه کسانی یارانه پرداخت نشد؟

آخرین مرحله یارانه نقدی امسال واریز شد و سرپرستان خانوار می‌توانند یارانه نقدی 45 هزار تومانی اسفند ماه خود را از امروز برداشت کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، آخرین یارانه نقدی امسال واریز و پرونده آن بسته شد.

طبق زمان‌بندی سازمان برنامه و بودجه پس از گران شدن بنزین و واریز شدن مرحله اول یارانه معیشتی، مقرر شدن در روز بیستم هر ماه یارانه نقدی خانوارها به حساب سرپرست واریز شد.

مهدی قمصریان، سخنگو سازمان برنامه‌وبودجه نیز روز گذشته به تجارت‌نیوز گفت که یارانه نقدی خانوارها در ساعات ابتدایی روز 21 اسفند ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

چه تعداد از یارانه‌بگیران امسال حذف شدند؟

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طبق مصوبه هیات وزیران در مرداد ماه امسال موظف شد یارانه سه دهک بالای درآمدی را حذف کند، اما در مجموع یارانه یک میلیون و 100 هزار نفر تا مهر ماه امسال حذف شد.

بنابراین ابتدا در شهریور ماه یارانه حدود 163 هزار خانوار که جمعیتی نزدیک به 700 هزار نفر را در بر می‌گرفت حذف شد.

سپس یارانه نقدی ۴۰۰ هزار نفر از «یارانه‌بگیران غیرنیازمند» همزمان با واریز یارانه نقدی مهر ماه قطع شد و مجموع کسانی که یارانه نقدی شان قطع شده به یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر رسید.

این روند حذف یارانه‌بگیران قرار بود ادامه دار باشد که به نظر می‌رسد پس از گران شدن بنزین و التهابات پس از آن در آبان ماه، قطع شد.

همچنین در بودجه سال 99 ذیل تبصره 14 به وزارت کار گفته شده که یارانه سه دهک درآمدی را در سال آینده حذف کند که طبق گفته مژگان خانلو، سخنگو بودجه سازمان برنامه این سه دهک شامل 20 میلیون نفر از جمعیت یارانه‌بگیران می‌شود.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند