ارزانی سکه چقدر محتمل است؟ / سیگنال‌هایی برای آینده قیمت سکه

ارزانی سکه چقدر محتمل است؟ / سیگنال‌هایی برای آینده قیمت سکه

همان‌طور که در اولین روز هفته، دلار در مسیر کاهشی قرار گرفت، سکه تمام‌بهار آزادی نیز راه نزولی را برای حرکت انتخاب کرد. روز شنبه،‌ سکه امامی ۳۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۷ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، همان‌طور که در اولین روز هفته، دلار در مسیر کاهشی قرار گرفت، سکه تمام‌بهار آزادی نیز راه نزولی را برای حرکت انتخاب کرد. روز شنبه،‌ سکه امامی ۳۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۷ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان رسید.

این فلز گرانبها روز پنج‌شنبه نیز افت قیمت را به ثبت رسانده بود و از مرز ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی پایین‌تر رفته بود. در این میان، روند بهای طلای جهانی نیز برای معامله‌گران داخلی از اهمیت زیادی برخوردار است. طلا در صورتی که بتواند به بالای محدوده هزار و ۷۵۰ دلاری سرک بکشد، می‌تواند قیمت‌های بازار داخلی را نیز تحت‌تاثیر قرار دهد.

دنیای اقتصاد با این روایت از آخرین وضعیت بازار سکه، در گزارشی دیگر درباره قیمت سکه نوشته است: سکه هم که معاملات اولین روز کاری خود در خرداد را با افت قیمت سپری کرده بود، روز شنبه باز هم کاهشی عمل کرد. سکه در مجموع ۶۰ هزار تومان از ارزش خود را طی دو روز کاری خرداد از دست داد و در معاملات شنبه به بهای ۷ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان رسید.

کاهش حجم معاملات به‌دلیل تعطیلات عید فطر، اقدامات کنترلی بازارساز، عقب‌نشینی نرخ داخلی دلار در بازار تهران و فشار بر طلای جهانی به‌دلیل خوش‌بینی به بازگشایی فعالیت و افت بهای اونس جهانی این فلز گرانبها را باید از عوامل عمده کاهش قیمت سکه دانست. علاوه بر اقدامات تنبیهی بازارساز در بازارهای طلا و ارز می‌توان سیگنال بانک‌مرکزی مبنی بر تعیین هدف تورم ۲۲درصدی را هم عامل فروکش تورم انتظاری دلار و سکه قلمداد کرد.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند