رئیس اتحادیه فناوران رایانه در گفتگو با تجارت‌نیوز:

ارز نیمایی برای واردات لپ تاپ هم حذف شد / وعده ارزانی لپ تاپ از هفته آینده

ارز نیمایی برای واردات لپ تاپ هم حذف شد / وعده ارزانی لپ تاپ از هفته آینده

رئیس اتحادیه فناوران رایانه از حذف ارز نیمایی برای واردات لپ تاپ خبر داد و گفت: قیمت لپ تاپ در بازار تغییری چندانی نکرده اما با تخصیص ارز به برخی شرکت‌های وارد کننده از هفته آینده شاهد ارزان شدن قیمت لپ تاپ خواهیم بود.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه در پاسخ به این پرسش که چرا قیمت لپ تاپ در بازار ارزان نشده است؟ به تجارت‌نیوز گفت: قیمت لپ تاپ در بازار هنوز تغییر چندانی نکرده است. البته ارز مورد نظر به تجار اختصاص نیافته و از طرفی طی سه ماه گذشته وارداتی در این حوزه انجام نشده است. با مذاکرات انجام شده با برخی تجار قرار است از اواخر این هفته یا اوایل هفته آینده محصولات مربوط به حوزه آیتی از جمله لپ تاپ با حجم انبوهی وارد کشور شود که این موضوع قیمت لپ تاپ را در بازار ارزان خواهد کرد.

محمدرضا فرجی افزود: در حقیقت این کالاهای جدیدی که قرار است از گمرک ترخیص شوند با قیمت دلار گذشته بوده که این می‌تواند بر قیمت کالا در بازار اثر گذار باشد. از این پس قرار است واحدهای صنفی نیز برای کمک به حال مردم کالاهای مربوط به حوزه آیتی را با سود جزئی بفروشند تا در این شرایط مصرف کنندگان نیز متضرر نشوند.

او در توصیه‌ای به مردم اظهار کرد: طی سه ماه گذشته یعنی اسفند سال گذشته، فرودین و اردیبهشت ماه کالاها در انبار تلمبار شده بود که حالا با تخصیص ارز وارد کشور می‌شود. مردم نگران کمبود کالا نباشند با واردات این محموله قطعا قیمت لپ تاپ نیز کاهش خواهد داشت. هر چند که قیمت کالاهای مربوط به حوزه آیتی به سال قبل نمی‌رسد اما قیمت‌ها نسبت به شرایط فعلی تعدیل می‌شود.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
اخبار مرتبط
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند