کد خبر: 190228

اسامی ۱۳ بنگاه مجاز به واردات و پیش‌فروش خودرو منتشر شد

سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، اسامی ۱۳ بنگاه مجاز واردات و پیش‌فروش خودرو را اعلام کرد.

ترخیص خودرو+تجارت نیوز
سرویس بازار -

ایران خودرو، سایپا (پارس خودرو)، جهان نوین آریا، ایرتویا، آرین موتور پویا، کرمان موتور، آسان موتور، رامک خودرو، آرین موتور تابان، نگین خودرو، خودرو سازان راین، مدیران خودرو و صنعت خودروی آذربایجان،­ شرکت‌های مجاز اعلام شده ­­سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان­ و نیز اداره کل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت،‌ معدن‌وتجارت در زمینه پیش‌فروش و واردات خودرو هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان همچنین اعلام کرد: ضوابط و مقررات جاری در فرآیند واردات خودرو­ به ویژه ­­ضرورت رعایت الزامات ناشی از ماده ۵ آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو و براساس تصویب نامه هیئت­­ وزیران به صراحت موضوع اخذ مجوز پیش‌فروش خودرو توسط عرضه‌کنندگان را اعلام کرده است.

وی ادامه داد: علیرغم این اعلام برخی از بنگاه‌های اقتصادی بدون گذراندن­ مراحل قانونی ضمن بازاریابی به طرق مختلف اقدام به تبلیغ و پیش‌فروش خودرو می‌کنند.

این سازمان با یادآوری این موضوع که تداوم این نحوه عملکرد بروز مشکلات آتی را برای طیف وسیعی از مصرف‌کنندگان به دنبال دارد، خواستار انجام اقدامات قانونی و پیشگیرانه ­مقام قضایی دادستانی کل کشور شد.

 

منبع: شاتا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.27)
1345.1
3.6
مثقال طلا (%0.56)
736700
4100
سکه امامی (%0.6)
1829000
11000
دلار (%0)
4200
یورو (%0.37)
6775
25
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.