اسامی ۱۳ بنگاه مجاز به واردات و پیش‌فروش خودرو منتشر شد

سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، اسامی ۱۳ بنگاه مجاز واردات و پیش‌فروش خودرو را اعلام کرد.

اسامی ۱۳ بنگاه مجاز به واردات و پیش‌فروش خودرو منتشر شد

ایران خودرو، سایپا (پارس خودرو)، جهان نوین آریا، ایرتویا، آرین موتور پویا، کرمان موتور، آسان موتور، رامک خودرو، آرین موتور تابان، نگین خودرو، خودرو سازان راین، مدیران خودرو و صنعت خودروی آذربایجان،­ شرکت‌های مجاز اعلام شده ­­سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان­ و نیز اداره کل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت،‌ معدن‌وتجارت در زمینه پیش‌فروش و واردات خودرو هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان همچنین اعلام کرد: ضوابط و مقررات جاری در فرآیند واردات خودرو­ به ویژه ­­ضرورت رعایت الزامات ناشی از ماده ۵ آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو و براساس تصویب نامه هیئت­­ وزیران به صراحت موضوع اخذ مجوز پیش‌فروش خودرو توسط عرضه‌کنندگان را اعلام کرده است.

وی ادامه داد: علیرغم این اعلام برخی از بنگاه‌های اقتصادی بدون گذراندن­ مراحل قانونی ضمن بازاریابی به طرق مختلف اقدام به تبلیغ و پیش‌فروش خودرو می‌کنند.

این سازمان با یادآوری این موضوع که تداوم این نحوه عملکرد بروز مشکلات آتی را برای طیف وسیعی از مصرف‌کنندگان به دنبال دارد، خواستار انجام اقدامات قانونی و پیشگیرانه ­مقام قضایی دادستانی کل کشور شد.

 

منبع: شاتا


این مطلب را به اشتراک بگذارید