استعلام قیمت و خرید بیمه شخص ثالث جیلی در کمتر از سه دقیقه

استعلام قیمت و خرید بیمه شخص ثالث جیلی در کمتر از سه دقیقه

بیمه شخص ثالث جیلی خسارت‌های مالی و جانی وارد شده به اشخاص ثالث و همچنین راننده مقصر را پوشش می‌دهد. در این حالت بیمه‌گزار که مالک خودروی جیلی است، متعهد می‌شود تا با پرداخت حق بیمه مشخص به بیمه‌گر، خودروی خود را در تصادف بیمه کند.

نگاهی خیلی اجمالی و سریع به آمار تصادفات خودروها در ایران بیندازیم. در هر ساعت در کشور، ۲ نفر جان خود را به علت تصادف از دست می‌دهند. اگر بخواهیم میانگین بگیریم، متأسفانه روزانه به طور متوسط ۴۰ نفر در تصادف خودرویی فوت می‌شوند. این آمار کم نیست. نکته تأسف‌بار این است که حدود ۲۵% این آمار فقط مربوط به شهر تهران است. بیشتر این تصادفات مربوط به خودروهای پرفروش در کشور مانند پراید، سمند و پژو ۴۰۵ است؛ اما نباید سهم دیگر خودروهای خاص را نادیده گرفت. باید گفت که یک طرف قضیه مربوط به این سه نوع اتومبیل است؛ طرف دیگر خودروهای سنگین، شاسی‌بلند و جدید کشور هستند. جیلی هم یکی از همین‌ها است. البته آمار دقیقی از تصادف جیلی در دسترس نیست؛ اما در تصادفات می‌تواند ردپایی از این خودرو مشاهده کرد. با توجه به اینکه چند مدل جدید از جیلی هم به تازگی معرفی شده‌اند، به احتمال زیاد شاهد افزایش تعداد استفاده از این خودرو خواهیم بود. وقتی هم آمار استفاده افزایش پیدا کند، نرخ تصادف هم زیاد خواهد شد. در اینجا داشتن بیمه شخص ثالث جیلی اهمیت پیدا می‌کند.  خودروی جیلی هم مانند دیگر خودروها باید بیمه شخص ثالث داشته باشد. در حقیقت بیمه شخص ثالث جیلی اجباری است و هیچ استثنایی در این خصوص وجود ندارد.

بیمه شخص ثالث جیلی چیست؟

بیمه شخص ثالث جیلی خسارت‌های مالی و جانی وارد شده به اشخاص ثالث و همچنین راننده مقصر را پوشش می‌دهد. در این حالت بیمه‌گزار که مالک خودروی جیلی است، متعهد می‌شود تا با پرداخت حق بیمه مشخص به بیمه‌گر، خودروی خود را در تصادف بیمه کند. خسارت‌های تحت پوشش این نوع بیمه‌نامه شامل موارد زیر است:

خسارت مالی: خسارت‌هایی که به اموال اشخاص ثالث وارد می‌شود مانند تصادف و خسارت به خودروی ثالث.چنین خسارت‌هایی، زیان مادی شخص ثالث دارنده وسیله نقلیه موضوع بیمه را شامل می گردد.

خسارت بدنی: خسارت.های جانی اشخاص ثالث که شامل فوت، نقص عضو و هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه با موضوع بیمه باشد.خسارت بدنی پرداختی یا همان دیه یا ارش (دیه‌ای که مقدار آن در شرع مقدس مشخص نشده است) به نوع صدمه بدنی مانند شکستگی ، نقص عضو و از کار افتادگی جزئی یا کلی ـ موقت یا دائم ـ دیه فوت و هزینه معالجه اشخاص ثالث در اثر حوادث تحت پوشش بیمه شخص ثالث بستگی دارد.

با توجه به اجبار قانونی بیمه شخص ثالث برای انواع خودروها، ما به همه رانندگان تمدید یا خرید بیمه شخص ثالث ماشین را پیشنهاد می‌کنیم تا پوشش‌های این بیمه در هنگام تصادفات و حوادث راهگشای رانندگان باشد.

قیمت بیمه شخص ثالث جیلی

عوامل تأثیرگذار بر قیمت بیمه شخص ثالث جیلی تفاوتی با دیگر خودروها ندارد. همچنین اینکه نرخ پایه اعلام شده از طرف بیمه مرکزی در همه شرکتهای بیمه‌گر یکسان است. بیمه مرکزی نرخ پایه بیمه‌نامه شخص ثالث را بر اساس نرخ دیه و تعداد سیلندرها در هر سال اعلام می‌کند. قوه قضاییه نرخ دیه را هر سال مشخص خواهد کرد. با اینکه نرخ پایه یکسان است؛ اما فاکتورهایی وجود دارند که بر قیمت نهایی آن تأثیرگذار خواهند بود.

نوع کاربری خودرو: کاربری خودروی جیلی بیشتر شخصی است؛ اما اگر کسی از آن به عنوان تاکسی اینترنتی یا دولتی استفاده می‌کند، به دلیل اینکه نرخ تصادف در این نوع خودرو زیاد است، بیمه‌گزار باید حق بیمه بیشتری را پرداخت کند.

سقف تعهد: بیمه مرکزی حداقل و حداکثر پوشش مالی را در سال ۱۴۰۰ برابر با ۱۶ و ۳۲۰ میلیون تومان اعلام کرده است. اگر بیمه‌گزار میزان پوشش مالی بیشتری را می‌خواهد، می‌تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر، حداکثر پوشش مالی را دریافت کند.

تعداد سیلندر: تعداد سیلندر خودروی جیلی هم یکی دیگر از عوامل تعیین کننده قیمت بیمه شخص ثالث است.

تخفیف عدم خسارت: در صورتی که بیمه‌گزار در طول مدت بیمه‌نامه خود (یک ساله) خسارتی از شرکت بیمه دریافت نکند، در هنگام تمدید برای او تخفیف در نظر گرفته خواهد شد. حداقل درصد تخفیف برای یک سال %۵ است. میزان تخفیف به ازای تعداد سال‌های دریافت نکردن خسارت افزایش پیدا خواهد کرد. حداکثر درصدی که بیمه‌گزارمی‌تواند تخفیف دریافت کند، %۷۰ در سال چهاردهم تمدید بیمه ثالث است.

جریمه دیرکرد: از آنجا که بیمه شخص ثالث اجباری بوده، در صورت تمدید نکردن آن تا قبل از تاریخ اعتبار، بیمه‌گزار باید علاوه بر قیمت اصلی، جریمه‌ای را هم پرداخت کند.

برای استعلام، تمدید یا خرید بیمه شخص ثالث جیلی به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://bimeh.com/thirdparty/geely

استعلام، مقایسه و تمدید بیمه شخص ثالث جیلی از بیمه دات کام

حادثه نوع خودرو را نمی‌شناسد. هر چقدر هم که راننده خودروی جیلی قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت و با سرعت مطمئنه رانندگی کند، به هر حال اتفاقاتی پیش می‌آیند که ناخودآگاه راننده خودروی جیلی مقصر شناخته خواهد شد. در این موقع جبران خسارت بر عهده مالک اتومبیل جیلی است.

مهم‌ترین مساله خرید آسان و سریع بیمه شخص ثالث جیلی است. از آنجا که این مدل از خودروهای خاص کشور است، برای همین خرید یک بیمه‌نامه مطمئن با پوشش‌دهی مناسب اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. بیشتر شرکت‌های بیمه‌گر خودروهای جیلی را تحت پوشش قرار می‌دهند؛ اما برای استعلام و مقایسه به منظور انتخاب بهترین شرکت می‌توانید از سامانه bimeh.com، وبسایت استعلام و فروش انواع بیمه‌نامه، استفاده کنید. در بیمه دات کام می‌توانید تمامی شرکت‌های بیمه‌گر را از نظر تعداد شعب پرداخت خسارت، نوع پرداخت و میزان پوشش خسارت، سطح توانگری و میزان رضایت مقایسه کرده تا بتوانید بهترین را انتخاب کنید. برای مشاوره و خرید بیمه شخص ثالث جیلی می‌توانید با کارشناسان bimeh.com از درگاه های ارتباطی زیر ارتباط بگیرید:

نشانی :تهران، سعادت آباد، میدان تهرانی مقدم (کاج)، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان،‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶
کد پستی ۱۹۹۸۶۵۳۷۴۰

شماره های تماس: ۰۲۱-۴۳۷۲

پست الکترونیکی: [email protected]

 

 

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند