اشتغال‌زایی بیش از ۶ هزار نفری در دولت یازدهم در کیش

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد کیش با بیان اینکه در دولت یازدهم حجم سرمایه‌گذاری غیر صنعتی تا 4 برابر افزایش یافت، گفت: اشتغالزایی مستقیم در 4 سال گذشته در کیش از مرز 6 هزار نفر گذشت.
اشتغال‌زایی بیش از ۶ هزار نفری در دولت یازدهم در کیش

به گزارش تجارت‌نیوز، علی جیرفتی با اشاره به حجم ریالی پروژه‌های عمرانی از سال ۹۰ تا ۹۵ اظهار داشت: حجم پروژه‌های خاتمه یافته ۵٫۷۲۴ میلیارد ریال و حجم ریالی پروژه‌های در حال اجرا ۶٫۸۳۰ میلیارد ریال بوده است.

وی درباره حوزه تولید و گردشگری اظهار داشت: در سال ۹۳ ، ۳۶۳ واحد تولیدی و خدماتی احداث شد که این رقم در سال ۹۴ به ۳۹۷ واحد رسید و در سال گذشته هم ۴۲۷ واحد تولیدی و خدماتی فعال شد. تغییر تعداد واحدهای تولیدی و خدماتی و صنعتی از سال ۹۳ نسبت به سال ۹۵ رشد بیش از ۱۷ درصدی را نشان می‌دهد.

جیرفتی تاکید کرد: در دولت یازدهم در منطقه آزاد قشم ۶۸ واحد صنعتی که کاملا غیر فعال شده بودند احیا شد که این اقدام در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، حمایت از بخش خصوصی و رونق کسب و کار در این منطقه بوده است.

معاون سرمایه گذاری منطقه آزاد کیش با اشاره به صادرات محصولات تولیدی در این منطقه در سال گذشته اظهار داشت: تنها در سال گذشته ارزش صادرات محصولات تولیدی در کیش چیزی بیش از ۱۳۷ میلیون دلار بوده است این در حالی است که این رقم در سال ۹۱ کمتر از ۴۹ میلیون دلار ثبت شده است.

جیرفتی همچنین درباره حجم سرمایه‌گذاری‌های غیر صنعتی در سال گذشته اظهار داشت: در حالی که در سال گذشته ۳۷٫۵۰۰ میلیارد ریال حجم سرمایه‌گذاری‌های غیر صنعتی در منطقه آزاد کیش بوده این رقم در سال ۹۱ کمتر از ۷ هزار میلیارد ریال و در سال ۹۲ حدود ۹۵۰۰ میلیارد ریال ثبت شده است.

وی همچنین با اشاره به ایجاد اشتغال در منطقه آزاد کیش در دولت یازدهم اظهار داشت: در طول ۴ سال گذشته برای ۶۰۰۷ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است که این رقم در سال ۹۲ چیزی حدود ۹۳۰ نفر بوده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز