تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

گلایه‌های مردم از عدم واریز وام کرونا / آیا پرداخت یک میلیون تومان ادامه دارد؟

فروش سهام عدالت در بانک

قرار بود وزارت کشور در هفته پیش‌رو اطلاعات متقاضیان وام یک میلیون تومانی را پالایش کند، اما دیروز این وام برای گروهی از مردم واریز شد. بسیاری کسانی که هنوز پولی دریافت نکرده‌اند معترض هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، ثبت‌نام مرحله دوم وام کرونا سه‌شنبه‌ای که گذشت به پایان رسید و طبق دستورالعملی که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ابتدا منتشر کرد قرار بود در هفته آینده اطلاعات متقاضیان پالایش شود.

همچنین زمان واریز این وام را هفته پایانی آذر ماه اعلام کرده بودند اما هنوز دو روز از پایان زمان ثبت‌نام نگذشته برخی از متقاضیان گفتند که این وام برایشان واریز شده است.

دیروز بانک مرکزی اعلام کرد که بخش اول این وام، ‌امروز ۱۳ آذر ماه و یک هفته زودتر از موعد به حساب ۴ میلیون و ۶۶۰ هزار خانوار واریز شد.

همچنین حدود دو هزار نفر از متقاضیان هم به دلایلی از جمله مسدودی حساب، فوت سرپرست خانوار و سایر خطا‌ها شامل این وام نشده‌اند.

مشمولان این وام ۱۱ میلیون خانوار فاقد بیمه و درآمد ثابت است که وزارت کار آنها را شناسایی کرده است.

براساس اطلاعیه بانک مرکزی این وام به ۶/۵ میلیون نفر تعلق گرفته است، این در حالی است که برخی از متقاضیان معتقدند علی‌رغم واجد شرایط بودن این وام را دریافت نکرده‌اند.

وام یک میلیون تومانی به کسانی رسید؟

«این عدالت نیس پس چرابه من واریزنشده کارگرهستم بزمه ندارم دوهفتس کارخونه تعطیله چی کارکنیم»

«من یک زن مطلقه با یه دختر ۱۷ساله هستم که نه از بیمه حقوق میگیرم ونه حقوق ثابت دارم ولی برام واریز نشده وام؟اخه این چه عدالتیه؟»

«بیکار و سرپرست خانواده هستم اما وام یک میلیونی و سایر تسهیلات شامل حال من نمیشه چه کسانی واجد شرایط گرفتن وام و تسهیلات هستند؟»

«من کلیه شرایط دریافت وام رو دارم هم بیکارم هم بیمه ندارم سری قبل گرفتم مگه استعلام نمی‌گیریم چرا این سری بهم وام رو ندادن»

بانک مرکزی و وزارت کار در این خصوص اطلاعاتی منتشر نکرده‌اند که آیا واریزی‌ها ادامه دارد یا نه، فقط تعداد مشمولان را ۶/۵ میلیون نفر اعلام کرده‌اند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند