موضوعات داغ:
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان مطرح کرد

اعتراض مردم سپید دشت به شوری آب شهرشان

اعتراض مردم سپید دشت به شوری آب شهرشان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: به لحاظ مجاورت سازند آهکی آسمانی با گچساران و براثر بارندگی‌های صورت گرفته آب این دو سازند در داخل هم تداخل یافته و سبب شوری آب چاه‌ها شده و بنابراین مردم شهرستان سپید دشت معترض کیفیت آب بودند.

دکتر رضا میرزایی در مورد تامین آب شرب شهر سپیددشت گفت: در سال‌های گذشته برای تامین آب شرب این شهر دو حلقه چاه عمیق حفاری و طرح آب‌رسانی اجراشده است.

به گزارش تجارت‌نیوز،میرزایی بیان کرد: به شعاع 30 کیلومتری این شهر کار کارشناسی انجام و پنج گزینه انتخاب کردیم که یکی از گزینه‌ها این است که تامین و انتقال آب از چشمه حرب باشد، اما بهترین گزینه برای تامین آب این شهر استفاده از تصفیه‌خانه‌های آماده و بکارگیری فونداسیون آن بر روی رودخانه است. مناسب‌ترین، ارزان‌ترین و بهترین گزینه قطعا برای تامین آب شرب شهر سپیددشت تصفیه‌خانه است.

وی با اشاره به کشت گونه‌های آب‌دوست در استان اظهار کرد: وظیفه اصلی آب منطقه‌ای استان، تامین آب با اولویت شرب است و در بخش کشاورزی وظیفه ‌داریم تا سر مزرعه آب را ببریم و کشاورزان باید الگوی کشت داشته باشند تا بر اساس آن آب اختصاص دهیم. در ابتدای سال جاری آبی میزان کشت محصولات آب‌دوست استان را به حداقل خواهیم رساند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان در ادامه به میزان آب تولیدی استان اشاره کرد و گفت: آب تولیدشده در حوزه کرخه معادل دو میلیارد و ۵۷۴ میلیون مترمکعب و در حوزه دز یا کارون بزرگ معادل پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون مترمکعب است؛ درمجموع آب تولیدی استان هفت میلیارد و ۹۷۴ میلیون مترمکعب در سال است. در کل 12 میلیارد و 500 میلیون مترمکعب آب از استان خارج می‌شود که ۶۴ درصد آن تولیدی استان و ۳۶ درصد مربوط به ورودی از استان‌های هم‌جوار است.

 

منبع:ایسنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند