اقساط ماهانه وام اجاره مسکن چقدر است؟

اقساط ماهانه وام اجاره مسکن چقدر است؟

مدیرکل اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی سامانه، شرایط و مدارک ثبت‌نام وام ودیعه اجاره مسکن را اعلام کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، پروانه اصلانی درباره وام اجاره مسکن گفت: سازوکار اعطای این تسهیلات در قالب دستورالعملی که بانک مرکزی و وزارت راه و شهرسازی تهیه می‌کنند اجرایی می‌شود، این وام به اسم مستاجر پرداخت می‌شود اما به موجر داده می‌شود.

وی گفت این تسهیلات سه مدل ۵۰، ۳۰ و ۱۵ میلیون تومانی پرداخت می‌شود. اقساط وام ۵۰ میلیونی برای مستاجران تهرانی ۵۴۰ هزار تومان، وام ۳۰ میلیونی برای شهرهای بزرگ ۳۲۵ هزار تومان و سایر شهرها ۱۶۰ هزار تومان است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی نرخ سود این تسهیلات را ۱۳ درصد اعلام کرد و گفت: مستاجر فقط سود این وام را پرداخت می‌کند و اصل وام پایان سال به بانک برگشت داده می‌شود.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه منابع این تسهیلات محدود و ۲۰ هزار میلیارد تومان است بر همین اساس مجبوریم دریافت‌کنندگان این تسهیلات را اولویت‌بندی کنیم.

به گفته اصلانی خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی، زنان سرپرست خانوار، بازنشستگان و حقوق‌بگیران مشمول دریافت این وام می‌شوند.

این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه از هفته آینده اجرای تسهیلات ودیعه مسکن آغاز می‌شود، گفت: متقاضیان باید در سامانه TEM.MRUD.IR که همان سامانه طرح اقدام ملی مسکن است ثبت‌نام کنند. بر اساس اولویت‌های تعیین شده افراد مشمول این تسهیلات انتخاب می‌شوند.

اصلانی تاکید کرد: مستاجران متقاضی دریافت وام ودیعه مسکن باید قرارداد ثبت شده در سامانه املاک و مستغلات را در اختیار داشته و کد رهگیری دریافت کرده باشند. مدارکی که نشان می‌دهد متقاضیان شرایط دریافت وام اجاره را دارند، باید در این سامانه بارگذاری شود .

این مدارک شامل گواهی عدم دریافت تسهیلات مسکن از سال ۸۹ است. یعنی متقاضیان باید در این مدت از هیچ‌کدام از تسهیلات دولتی مسکن مانند خانه سازمانی استفاده نکرده باشند.

 

منبع: مهر

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند