کد خبر: 232451

اعلام نحوه توزیع سهمیه کاراته در المپیک ۲۰۲۰

فدراسیون جهانی کاراته نحوه گزینش شرایط حضور ورزشکاران در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را اعلام کرد.

سرویس جامعه -

رقابت‌های کاراته المپیک ۲۰۲۰ با حضور ۸۰ کاراته کا در هشت رده (۶ وزن کومیته و ۲ رده کاتا) در ۲ بخش مردان و بانوان برگزار می‌شود که از این تعداد ۶۸ نفر (۳۴ کاراته کا در بخش بانوان، ۳۴ نفر در بخش مردان) از طریق کسب سهمیه در این پیکارها حضور خواهند داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، هشت نفر (چهار کاراته کا در بانوان و چهار نفر در بخش مردان) متعلق به سهمیه میزبان است و چهار ورزشکار را هم کمیسیون سه گانه از میان کاراته کاهای کشورهایی که سهمیه نگرفتند، انتخاب خواهد کرد.

این رقابت‌ها در ۲ رده کاتای انفرادی و سه وزن کومیته، ۶۷-، ۷۵- و ۷۵+ کیلوگرم مردان و ۵۵-، ۶۱- و ۶۱+ کیلوگرم بانوان برگزار خواهد شد.

کسب سهمیه المپیک در سه مرحله صورت می‌گیرد که هر کشور تنها می‌تواند، یک نماینده در هر رده معرفی کند. مرحله نخست ۴ نفر برتر رنکینگ سهمیه حضور در المپیک را می‌گیرند.

در مرحله دوم، نفراتی که نتوانستند در مرحله نخست موفق باشند، باید در مسابقاتی که قرار است در اوزان المپیکی و کاتای انفرادی به میزبانی پاریس فرانسه برگزار شود، به روی تاتامی بروند. در این مرحله سه کاراته کا در هر رده سهمیه حضور در المپیک توکیو را دریافت می‌کنند.

در مرحله آخر هم برترین‌های قاره‌ای به المپیک می‌رسند که در مجموع ۱۲ نفر خواهند بود.

 

منبع: صداوسیما

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.9)
1323.6
11.9
مثقال طلا (%0.14)
733000
1000
سکه امامی (%2.82)
1770000
50000
دلار (%0)
4200
یورو (%0.07)
6805
5
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.