اعلام وضعیت اضطراری برای صادرات نفت ونزوئلا

اعلام وضعیت اضطراری برای صادرات نفت ونزوئلا

در پی تصمیم یک اپراتور آلمانی برای بازگرداندن ۱۰ نفتکش به دلیل عدم پرداخت هزینه‌ها از سوی شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا، این شرکت وضعیت اضطراری دریایی اعلام کرد.

در پی تصمیم یک اپراتور آلمانی برای بازگرداندن ۱۰ نفتکش به دلیل عدم پرداخت هزینه‌ها از سوی شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا، این شرکت وضعیت اضطراری دریایی اعلام کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، فاینانس ضعیف PDVSA، تبعات سوءمدیریت، افت شدید تولید نفت و تحریم‌های آمریکا علیه دولت نیکلاس مادورو، باعث شده ده‌ها تامین کننده و شریک از همکاری با شرکت دولتی PDVSA دست بکشند.

آمریکا و ده‌ها کشور دیگر خوان گوایدو، رئیس جمهور خود خوانده ونزوئلا را به رسمیت شناخته‌اند.

بر اساس اطلاعیه دپارتمان امنیتی «پی‌دی‌وی مارینا» که بازوی دریایی شرکت PDVSA است، «پی‌دی‌وی مارینا» حدود ۱۶۰ نیرو شامل کاپیتان، مکانیک و اپراتور کمبود دارد و قادر نیست بلافاصله ۱۰ کشتی را از برنهارت شولت (BSM) بگیرد.

این اپراتور آلمانی مقامات ارشد «پی‌دی‌وی مارینا» را از تصمیم یکجانبه خود که به دلیل عدم پرداخت هزینه‌ها صورت گرفته است مطلع کرده و با این اقدام، شرکت PDVSA در موقعیت حادی برای دریافت ناوگان نفتکش‌ها قرار گرفته است.

اپراتور آلمانی BSM ماه گذشته تایید کرده بود خدمه‌اش کشتی‌های ریو آرائوکا و پارناسوی شرکت PDVSA را که به دلیل عدم پرداخت هزینه‌ها به شرکت‌های متعدد در پرتغال نگه داشته شده است، ترک خواهند کرد. کشتی ایکارو که توسط BSM اداره می‌شود نیز از سوی گروهی از شرکت‌های کشتیرانی که مدعی طلب از شرکت PDVSA هستند، در کوراکائو نگه داشته شده است.

شرکت BSM ناوگانی متشکل از ۱۳ نفتکش متعلق به شرکت PDVSA و دو ابرنفتکش که PDVSA و پتروچاینا مالک مشترک آن هستند را اداره می‌کند. یک منبع آگاه به رویترز گفت: میزان بدهی «پی‌دی‌وی مارینا» به BSM حداقل ۱۵ میلیون دلار است.

ده‌ها نفتکش حامل نفت ونزوئلا در سراسر جهان طی سال‌های اخیر به دلیل بدهی‌های شرکت PDVSA، توقیف شده‌اند.

دو نفتکشی که در پرتغال توقیف شده‌اند، سال ۲۰۱۷ برای تعمیرات وارد این کشور شدند و در بحبوحه جنگ حقوقی میان PDVSA و طلبکارانش، گرفتار شدند.

در کوراکائو یک پالایشگاه متعلق به PDVSA حکم دادگاه را برای آزاد کردن نفتکش ایکارو و انتقال نفت آن به مخازن تا زمان حل اختلاف دریافت کرده است.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند