افزایش تورم تولیدکننده بخش خدمات در زمستان گذشته

افزایش تورم تولیدکننده بخش خدمات در زمستان گذشته

مرکز آمار ایران اعلام کرد:‌ شاخص كل قیمت تولیدکننده بخش­‌های خدمات در فصل زمستان ١٣٩٧ نسبت به فصل قبل ٥.٩ درصد افزایش یافته است.

مرکز آمار ایران اعلام کرد:‌ شاخص كل قیمت تولیدکننده بخش­‌های خدمات در فصل زمستان ١٣٩٧ نسبت به فصل قبل ٥.٩ درصد افزایش یافته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، مرکز آمار ایران اعلام کرد:‌ تورم تولیدکننده بخش‌­های خدمات (بر مبنای ١٠٠=١٣٩٠) در فصل زمستان ١٣٩٧ برابر است با ٣٢٨,٥ که نسبت به فصل قبل ٥.٩ درصد افزایش یافته است.

شاخص قیمت تولیدکننده بخش‌­های خدمات مشتمل بر هشت بخش است که عبارتند از «تعمیر وسایل نقلیه موتوری، موتورسیکلت و کالاهای شخصی و خانگی»، «هتل و رستوران»، «حمل‌ونقل، انبارداری و ارتباطات»، «واسطه‌گری‌های مالی (بیمه)»، «مستغلات، اجاره و فعالیت‌­های کسب‌وکار»، «آموزش»، «بهداشت و مددکاری اجتماعی» و «سایر فعالیت‌های خدمات عمومی، اجتماعی و شخصی».

تغییرات شاخص بخش‌­های خدمات نیز به شرح ذیل است:

شاخص گروه «خدمات تعمیر وسایل نقلیه موتوری، موتورسیکلت و کالاهای شخصی و خانگی» در فصل زمستان ١٣٩٧برابر است با ٤٠٣,٧، که نسبت به فصل قبل ٦.٤ درصد افزایش یافته است.

شاخص گروه «خدمات هتل و رستوران» در فصل زمستان ١٣٩٧ برابر است با ٤٧٤,٦ که نسبت به فصل قبل ١٠.٤ درصد افزایش یافته است.

شاخص گروه «خدمات حمل‌ونقل، انبارداری و ارتباطات» در فصل زمستان ١٣٩٧ برابر است با ٤٠٦,٣ که نسبت به فصل قبل ١٠.٤ درصد افزایش یافته است.

شاخص گروه «خدمات واسطه‌گری‌های مالی (بیمه)» در فصل زمستان ١٣٩٧ برابر است با ٣١٠,٥ که نسبت به فصل ٤.٠ درصد افزایش یافته است.

شاخص گروه «خدمات مستغلات، اجاره و فعالیت‌های کسب‌وکار» در فصل زمستان ١٣٩٧ برابر است با ٢٣٤,٧ که نسبت به فصل قبل ٢.٩ درصد افزایش یافته است.

شاخص گروه «خدمات آموزش» در فصل زمستان ١٣٩٧ برابر است با ٣٠٩,٢ که نسبت به فصل قبل ١.٢ درصد افزایش یافته است.

شاخص گروه «خدمات بهداشت و مددکاری اجتماعی» در فصل زمستان ١٣٩٧ برابر است با ٤٥٠,٩ که نسبت به فصل قبل ٢.٣ درصد افزایش یافته است.

شاخص گروه «خدمات سایر فعالیت­‌های خدمات عمومی، اجتماعی و شخصی» در فصل زمستان ١٣٩٧ برابر است با ٣٣٦,١ که نسبت به فصل ٣.١ درصد افزایش یافته است.

 

منبع: فارس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند