کد خبر: 170681

افزایش صادرات گاز روسیه به ترکیه

شرکت گازپروم روسیه صادرات گاز به ترکیه را از ابتدای ماه ژوئن سال جاری تا ۱۳ نوامبر نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱٫۷ درصد افزایش داد.

سرویس بازار -

شرکت گازپروم روسیه صادرات گاز به ترکیه را از ابتدای ماه ژوئن سال جاری تا ۱۳ نوامبر نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱٫۷ درصد افزایش داد.

به گزارش تجارت‌نیوز،‌ به نقل از اسپوتنیک؛ الکسی‌میلر مدیرعامل شرکت دولتی گازپروم روسیه اعلام کرد: این شرکت از ابتدای سال جاری میلادی تا روز ۱۳ نوامبر ۲۴٫۸ میلیارد مترمکعب گاز به ترکیه صادر کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱٫۷ درصد افزایش داشته است.

میلر ادامه داد: با توجه به اطلاعات موجود تقاضای گاز روسیه در ترکیه بسیار بالاست و این شرکت از ابتدای سال ۲۰۱۷ تا روز گذشته ۲۴٫۸ میلیارد مترمکعب گاز به ترکیه صادر کرده است.

وی ادامه داد:‌ این درحالی است که در کل سال ۲۰۱۶، روسیه ۲۴٫۸ میلیارد مترمکعب گاز به ترکیه صادر کرده بود و طی سال جاری این میزان گاز تنها در مدت ۱۰ ماه‌ونیم به ترکیه تحویل داده شده است.

وی گفت: این نتیجه خوبی است و یکی دیگر از دلایل ضروری بودن ساخت خط لوله انتقال گاز ترکیش‌استریم است که ساخت آن با تمام سرعت در حال انجام است. ساخت این خط لوله در سال ۲۰۱۴ و در سفر ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه به ترکیه نهایی شد.

در اکتبر سال ۲۰۱۶ مسکو و آنکارا توافق‌نامه بین‌دولتی ساخت بخش زیرسطحی این خط لوله در دریای سیاه را امضا کردند قرار است این خط لوله سالانه ۱۵٫۷۵ میلیارد مترمکعب گاز را به ترکیه صادر کند.

تعداد زیادی از کشورهای اروپایی نیز از تمایل خود برای دریافت گاز روسیه از طریق ترکیه خبر دادند.

 

منبع: فارس

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.21)
1342.5
2.7
مثقال طلا (%0.1)
736000
700
سکه امامی (%0)
1829000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6775
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.