افزایش قیمت طلا با افت ارزش سهام اروپا

افزایش قیمت طلا با افت ارزش سهام اروپا

امروزدر بازارهای جهانی کاهش ارزش دلار و افت ارزش سهام بازارهای بورس اروپا جذابیت فلز زرد را بیشتر کرد و قیمت طلا در هر اونس ۲٫۲ دلار افزایش یافت.

امروزدر بازارهای جهانی کاهش ارزش دلار و افت ارزش سهام بازارهای بورس اروپا جذابیت فلز زرد را بیشتر کرد و قیمت طلا در هر اونس 2.2 دلار افزایش یافت.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز در بازارهای جهانی ارزش فلز زرد ظاهرا جذابیت زیادی برای سرمایه‌گذاران پیدا کرده و قیمت آن افزایش خوبی داشته است. از آنجایی که ارزش دلار و سهام بازارهای اروپا افت کرده‌اند سرمایه‌گذاران ترغیب شده‌اند تا برای حفظ ارزش سرمایه‌های خود طلا خریداری کنند.

هجوم آنها برای خرید طلا قیمت را در بازارهای جهانی ۲.۲ دلار در هر اونس بالا کشیده است. قیمت امروز طلا اگرچه افزایشی بوده اما همچنان با قیمت‌های یک ماه گذشته و حتی یکسال گذشته فاصله زیادی دارد و نسبت به آن موقع بسیار پایین‌تر است.

طلا نسبت به یک ماه گذشته ۲.۱ دلار و نسبت به یکسال گذشته ۶۳ دلار کاهش یافته است.به نظر می‌رسد ظاهرا طلا در یکسال گذشته برای خریداران جذابیت بیشتری داشته است.

به گزارش رویترز؛ امروز قیمت طلا به بیشترین میزان دو هفته گذشته رسیده و کاهش ارزش دلار و جذابیت فلز زرد را بیشتر کرده است.

امروز هر اونس طلا به قیمت ۱۲۲۷ دلار و ۸۰ سنت معامله شد و قیمت طلا در کمترین زمان ۱۲۲۵ دلار و در بیشترین زمان ۱۲۲۹ دلار به فروش رفت.

 

منبع: فارس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند