کد خبر: 211377

امکان خرید الکترونیکی ارز فراهم شد

با توجه به فعالیت سامانه نیما کلیه خریداران ارز می‌توانند به‌صورت الکترونیکی نسبت به خرید ارز در این سامانه اقدام کنند.

سرویس بازار -

در سامانه جامع تجارت امکان ثبت درخواست برای خرید الکترونیکی ارز برای تمام ارزها به غیر از ین ژاپن، وون‌کره جنوبی و بات تایلند برای کلیه خریداران الکترونیکی ارزفراهم شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بنابراین همزمان با عملیاتی شدن بخش خرید الکترونیکی ارز در سامانه نیما و ارسال درخواست‌های خرید به صرافی‌ها ضروری است بازرگانان از ثبت درخواست آزمایشی ارز خودداری کنند.

سامانه نیما بعد از اختلالات بازار ارز در چند هفته گذشته راه‌اندازی شد که در این سامانه متقاضی می‌تواند صرافی مدنظر خود را انتخاب و یا صرفا پیشنهادی را در سامانه مطرح کند.

سپس براساس تقاضاهای ثبت شده از سوی بازرگان صرافی‌ها می‌توانند از طریق پنل موجود بر روی سامانه درخواست‌های متقاضیان را رویت کرده و پیشنهادات خود را ارسال کنند. در این حالت بازرگان می‌تواند بین نرخ‌های ارائه شده از سوی صراف‌ها یک نرخ را انتخاب کند.

حال با توجه به نوسانات نرخ ارز معمولا مهلت اعتبار پیشنهادات از سوی صرافی‌ها کوتاه است و در صورت انتخاب نشدن توسط بازرگان فرصت انتخاب نرخ از وی گرفته می‌شود.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.